Ostatni krok przed wojewódzkim Pucharem Polski
25 listopada 2025, 21:40 | Autor: Oskar
Ligowy mecz rezerw został niestety odwołany, co może nieco wybić podopiecznych Michała Czaplarskiego z rytmu. Na pomoc przychodzi okręgowy Puchar Polski, w którego ostatniej rundzie Widzew II Łódź zmierzy się z AKS-em SMS Łódź.
Obecnie AKS zajmuje czwarte miejsce w IV lidze z trzydziestoma pięcioma punktami na koncie. Co ciekawe, w czubie tabeli jest spory ścisk – trzy pierwsze drużyny mają po trzydzieści sześć punktów, a kolejne dwie mają zaledwie o „oczko” mniej. SMS ma piątą najlepszą defensywę ligi i siódmą ofensywę na piątym szczeblu rozgrywkowym. Jako jedna z dwóch ekip na tym poziomie są niepokonani na własnym stadionie – sześć zwycięstw i dwa remisy. Przy Milionowej w ośmiu starciach stracili zaledwie dziewięć goli.
W poprzedniej rundzie okręgowego Pucharu Polski AKS SMS Łódź bezproblemowo rozprawił się z rezerwami Włókniarza Pabianice, wygrywając aż 9:0. Wcześniej byli górą w starciach z ŁKS-em III Łódź, czy trzecią drużyną łódzkiego Widzewa, którą pokonali po rzutach karnych.
Czerwono-biało-czerwoni natomiast w poprzedniej rundzie udali się do Justynowa. LZS postawił się trzecioligowcowi i na początku drugiej połowy zdołał wyrównać. To tylko rozjuszyło podopiecznych Michała Czaplarskiego, którzy pewnie ruszyli do przodu i zdobyli cztery bramki, nie dając rywalowi najmniejszych szans.
Szkoleniowiec widzewiaków w pucharze dokonuje sporo roszad, ale niewykluczone, że ze względu na odwołane spotkanie ligowe, jutro rezerwy wyjdą pierwszym garniturem. Z LZS Justynów szanse dostali Jakub Dryzner oraz Mikołaj Kopko z zespołu U19, a także bramkarz Aleksander Śliwiński z zespołu U17, który na murawie pojawił się w 61. minucie.
Wyraźnym faworytem jutrzejszego pojedynku jest Widzew, choć rywala nie można lekceważyć, ponieważ nie bez powodu pozostaje w tym sezonie niepokonany na własnym obiekcie. Gospodarzem tego meczu będzie AKS SMS Łódź, a więc spotkanie odbędzie się w Łodzi przy ulicy Milionowej. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godz. 13:00.





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Cracovia
Radomiak Radom
Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
GKS Katowice
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
To Widzew ma 3 drużynę? W której lidze/klasie gra?