Oświadczenie OZSK: Polska nie jest pay-per-view
5 września 2012, 10:50 | Autor: RyanOgólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców apeluje, by nie korzystać z transmisji meczów reprezentacji Polski w systemie pay-per-view. Po raz kolejny ludzie związani z polską piłką traktują drużynę narodową jak towar wystawiany na sprzedaż. Niedawno potrzeba było bardzo silnych protestów kibiców, by uzyskać coś tak oczywistego, jak pozostawienie państwowego godła na koszulkach zawodników. Teraz proponuje się transmisje w paśmie zamkniętym.
Zwracamy się więc do władz PZPN, TVP oraz spółki Sportfive z apelem o jak najszybsze umożliwienie odbioru sygnału telewizyjnego z relacjami z najbliższych spotkań reprezentacji Polski w paśmie otwartym. Drużyna narodowa jest dobrem wspólnym dla wszystkich Polaków, a nie „klubem” będącym własnością zarządzających nią działaczy. Powyższy fakt warto przypominać również niektórym pracownikom mediów. W naszym najgłębszym przekonaniu relacje z meczów reprezentacji Polski należą do tzw. działalności misyjnej mediów publicznych. Realizacja tej misji w tym przypadku należy do wszystkich wymienionych wyżej podmiotów. Liczymy na zrozumienie tego stanu rzeczy.
Zarząd Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska