P. Stępiński: „Przeciwnicy wykorzystali nasze błędy”

1 lipca 2022, 13:25 | Autor:

Porażką zakończył się pierwszy dzisiejszy mecz kontrolny piłkarzy Widzewa Łódź. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zmierzyli się z Sandecją Nowy Sącz i po dwóch bramkach straconych w końcówce przegrali 1:3. Formację obronną łodzian tworzył w tym starciu między innymi Patryk Stępiński. Co powiedział po ostatnim gwizdku?

Kapitan nie był zadowolony z postawy całego zespołu w spotkaniu. „Rozegraliśmy sparing z zespołem, który dobrze znaliśmy z I ligi. Rywal postawił nam trudne warunki i na tym etapie przygotowań to był dobry sprawdzian. Jeżeli chodzi o nasze rozgrywanie piłki, to staraliśmy się wykonywać to, co robiliśmy na treningach. Do dwudziestego czy trzydziestego metra dobrze wychodziliśmy spod pressingu, ale później zabrakło nam konkretów, strzałów i prostopadłych podań. Przydarzyło się nam też kilka prostych strat, co napędzało przeciwnika” – usłyszeliśmy.

To właśnie po dwóch błędach, widzewiacy stracili dwie bramki w końcówce i przegrali 1:3. „W końcówce przeciwnicy wykorzystali nasze dwa błędy i skończyło się wynikiem 1:3. Oczywiście, to był mecz sparingowy, a dziś czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Nie ma to jednak znaczenia, bo również na tym etapie chcemy wygrywać, chcemy budować mentalność zwycięzców. Dzisiaj się to nie udało. Jesteśmy na obozie, będziemy mieli czas na to, by zastanowić się nad tym, co nie funkcjonowało, i to poprawić – a także ćwiczyć to, co funkcjonowało” – wyjawił Stępiński.

Wszyscy piłkarze Widzewa zaliczyli pełne dziewięćdziesiąt minut. Sandecja przeprowadziła zaś kilka zmian i wpuściła do gry zmienników. To mogło mieć znaczenie w kontekście ostatnich fragmentów. „Do siedemdziesiątej czy siedemdziesiątej piątej minuty spotkanie było bardzo wyrównane. My nie stwarzaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji, ale i przeciwnik ich nie miał. Mecz toczył się głównie w środku pola. W końcówce Sandecja zrobiła zmiany, dzięki czemu zyskała przewagę w posiadaniu i strzeliła dwa gole” – zdradził na sam koniec defensor łodzian.