P. Wolański: „Razem zrealizujemy nasz cel”

13 lutego 2018, 12:08 | Autor:

W trakcie trzech dotychczasowych meczów sparingowych Patryk Wolański rozegrał po 45 minut. We wszystkich spotkaniach zachowywał czyste konto, co jest świetnym zwiastunem przed rozpoczynającą się za niecały miesiąc rundą wiosenną.Jak przyznaje w rozmowie z oficjalną witryną, treningi były wyczerpujące, wszyscy bramkarze trenowali osobno z trenerem Zbigniewem Małkowskim. Podstawowy bramkarz ma dobre wspomnienia z Uniejowa. „Ośrodek oceniam bardzo dobrze. Mam zresztą z Uniejowa dobre wspomnienia. Lubię tu wracać, bo po okresie przygotowawczym w tym miejscu udało mi się zadebiutować w Ekstraklasie. Warunki wykorzystaliśmy w stu procentach” – podkreślił w wywiadzie z widzew.com.

„Wolo” zaznaczył, iż treningi z Małkowskim były bardzo ciekawe i zróżnicowane. Golkiperzy pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością, a także refleksem. Teraz będzie czas na pracę nad szybkością i dynamiką. Ciekawe były również zajęcia na siłowni. „Co ważne, trener opracował ciekawy program treningowy na siłowi. To jest coś nowego w zakresie całego planu obejmującego dużo intensywnych zajęć siłowych. Czuję, że wiosną powinno przynieść to efekt” – podkreślił Wolański.

Bezwzględnym celem na rundę wiosenną jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie strata punktowa do lidera wynosi tylko dwa punkty. Najważniejszy jest odpowiedni start i zwycięstwo w spotkaniach z Victorią Sulejówek oraz Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. „Teraz do lidera tracimy dwa oczka, mamy super drużynę, trenera, który przygotowuje wszystko już zupełnie po swojemu i jestem pewien, że krok po kroku, zgodnie z jego koncepcją, będziemy dążyć do celu” – dodał bramkarz.

Atutem będzie również fakt, iż większość piłkarzy jest już oswojona z presją, jaka ciąży na Widzewie. Wszyscy podchodzą ze spokojem do szaleństwa karnetowego, nowy stadion też nie jest już nowym obiektem. „Dzięki temu łatwiej skupić się na grze, treningach i docelowo wynikach sportowych. Sam stadion nie będzie już dla drużyny obciążeniem psychicznym, którym rok temu na pewno na swój sposób był. Teraz, z tak wspaniałym dopingiem, na który zawsze możemy liczyć, powinno być już tylko dobrze” – zaznaczył „Wolo”.

Bramkarz pozytywnie ocenia nowych zawodników w zespole. Wszyscy najwięcej spodziewają się po Robercie Demjanie, który bardzo szybko wkomponował się do drużyny. Pozostali piłkarze również szybko złapali kontakt z resztą drużyny. „Nie mam jednak wątpliwości, że przyszli do nas mocni zawodnicy. Robert to klasa sama w sobie, co widać od pierwszego dnia. Umie odpowiednio zachować się przy piłce, wie, jak postępować z obrońcami.” – komplementuje zawodnika Wolański.Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress