P. Wolański: „Reszka ma spory potencjał”
28 października 2015, 16:47 | Autor: RyanSiła Widzewa oparta jest w tym sezonie głównie na doświadczonych zawodnikach – Adrianie Buce, Michale Czapalrskim czy Mariuszu Rachubińskim. W kadrze RTS znajduje się jednak także kilku perspektywicznych graczy. Przykładem jest Konrad Reszka, który zadebiutował w niedzielę w pierwszym zespole.
Echa jego występu dotarły także do Danii, gdzie swoją karierę kontynuuje Patryk Wolański. Okazuje się, że obaj bramkarze dobrze się znają. „Bardzo lubiłem Konrada. To sympatyczny i trzeźwo myślący chłopak. Był nawet taki moment, że byłem kimś w rodzaju jego trenera, gdy obaj występowaliśmy w rezerwach Widzewa” – wspomina były bramkarz RTS.
Na temat Reszki rozmawialiśmy z popularnym „Wolem” jeszcze przed jego debiutem. „Jestem pewien, że da sobie radę. To widzewiak z krwi i kości. Może być przyszłością tego klubu za kilka lat. Tylko może nie piszmy o nim tak dużo przed meczem. Niech się do niego w spokoju przygotuje” – mówił WTM jeszcze przed spotkaniem z Mazovią.
Spokój Wolańskiego potwierdził sam Reszka, który popisał się kilkoma ciekawymi interwencjami i zachował czyste konto. „Mazovia nie była bardzo wymagającym rywalem, ale czyste konto Konrada na pewno może cieszyć. To pokazuje, że tkwi w nim spory potencjał. Będę mu kibicował i trzymał za niego kciuki” – dodaje eks widzewiak.
Wolański ma też dla młodego bramkarza kilka rad. „Wiem, że pali się do gry, ale ma też silną konkurencję w bardziej doświadczonych zawodnikach. Musi być cierpliwy i konsekwentny. Ja zadebiutowałem w Widzewie w wieku 23 lat, a więc w i tak młodym wieku. Pamiętam, że większość kibiców dziwiła się, że trener Skowronek postawił na mnie. Na boisku się nie bałem i udowodniłem jednak swoją wartość. To samo radzę Konradowi. Niech walczy o miejsce między słupkami, bez względu na wszystko” – sugeruje „Wolo”.
Golkiper FC Midtjylland kolejny raz podkreślał, że trzyma kciuki za łódzką drużynę. „Gdy tylko mam czas, to oglądam mecze w Internecie lub czytam wasze relacje na WTM. Kibicuję chłopakom na odległość i cały czas wierzę, że awansują do III ligi w tym sezonie. Stać ich na to!” – kończy Patryk Wolański.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki