Pełny występ i dwie ławki rezerwowych
10 września 2025, 08:28 | Autor: RyanPrzerwa reprezentacyjna w Europie dobiegła końca. We wtorkowy wieczór odbyły się ostatnie mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2026 na „Starym Kontynencie”, a udział w nich mogło wzięć trzech widzewiaków. Stanęło na jednym.
Zgodnie z przewidywaniami w wyjściowym składzie Albanii znalazł się Juljan Shehu. Pomocnik spędził na murawie całe dziewięćdziesiąt minut i choć nie zapisał na swoim koncie premierowego gola czy asysty w narodowych barwach, i tak ma powody do zadowolenia. Jego drużyna wygrała z Łotwą 1:0 i jako druga w tabeli wciąż liczy się w walce o wyjazd na przyszłoroczny mundial. Co ciekawe, Shehu przez całe zawody rywalizował m.in. z byłym kolegą z łódzkiej szatni – Andrejsem Ciganiksem.
Niespodzianki nie było również w Belgradzie, gdzie Serbowie podejmowali Anglię. Gospodarze otrzymali bolesną lekcję futbolu, przegrywając z faworytem aż 0:5! Nieco więcej szczęścia miał zespół Cypru, który mając dwie bramki straty w pojedynku z Rumunami zdołał doprowadzić do remisu i dopisać sobie punkt. Obie konfrontacje z perspektywy ławki rezerwowych obserwowali odpowiednio Veljko Ilić oraz Stelios Andreu. Dla tego drugiego to i tak progres, ponieważ trzy dni wcześniej zabrakło dla niego miejsca wśród dublerów.
Cała siódemka widzewskich kadrowiczów zakończyła już swoje reprezentacyjne obowiązki i może wrócić do Łodzi. Gracze ci sukcesywnie będą dołączać do drużyny Patryka Czubaka, by zaliczyć jak najwięcej jednostek treningowych przed niedzielnym starciem z Arką Gdynia.
Mecze piłkarzy Widzewa w drużynach narodowych:
czwartek, 4 września
Gibraltar – Albania 0:1 (Juljan Shehu – 0 minut)
piątek, 5 września
Finlandia U-19 – Kanada U-18 4:1 (Antoni Klukowski – 69 minut)
Polska U-21 – Macedonia Północna U-21 3:0 (Maciej Kikolski – 0 minut, Marcel Krajewski – 0 minut)
Szwajcaria – Kosowo 4:0 (Dion Gallapeni – 45 minut)
sobota, 6 września
Łotwa – Serbia 0:1 (Veljko Ilić – 0 minut)
Austria – Cypr 1:0 (Stelios Andreou – 0 minut)
niedziela, 7 września
Szwajcaria U-18 – Kanada U-18 4:1 (Antoni Klukowski – 36 minut)
poniedziałek, 8 września
Kosowo – Szwecja 2:0 (Dion Gallapeni – 90 minut)
wtorek, 9 września
Armenia U-21 – Polska U-21 0:4 (Maciej Kikolski – 0 minut, Marcel Krajewski – 16 minut)
Albania – Łotwa 1:0 (Juljan Shehu – 90 minut)
Cypr – Rumunia 2:2 (Stelios Andreou – 0 minut)
Serbia – Anglia 0:5 (Veljko Ilić – 0 minut)








Lech Poznań
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Śląsk Wrocław
Wisła Płock
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Radomiak Radom
Piast Gliwice
Cracovia
Korona Kielce
Motor Lublin
Raków Częstochowa
Wieczysta Kraków 
Świt Nowy Dwór Maz.
Pelikan Łowicz
Wisła II Płock
KTS Weszło Warszawa
Wigry Suwałki
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Mławianka Mława
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
11 Października Serbia zagra z Albanią. Zobaczymy czy nasi reprezentanci(Shehu i Ilić) wrócą jako koledzy… Zresztą nasz nowy bramkarz musi wykazać się dużą odpornością na zaszłości historyczne w momencie gdy w zespole jest 2 Albańczyków, Kososwianin i Szwajcar(z Kosowa).