Pewna wygrana juniorów starszych. W sobotę mecz rundy!

4 maja 2018, 09:07 | Autor:

Nie tylko piłkarze pierwszej drużyny Widzewa nie próżnowali w tym tygodniu. Swoje mecze rozegrały też juniorskie zespoły łódzkiego klubu. Kolejną bezproblemową wygraną odnieśli juniorzy starsi, których w sobotę czeka najważniejsze spotkanie rundy.

Podopieczni Radosława Wasiaka mierzyli się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, z którym na inaugurację wiosny wygrali 6:1. Teraz również nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywala, odnosząc zwycięstwo w dokładnie takim samym stosunku bramkowym. Już od początku meczu widzewiacy przeważali, otwierając wynik spotkania w dziewiątej minucie, gdy dośrodkowanie Stanisława Duli wykorzystał Adrian Kowalski. Chwilę później było 2:0, a do siatki trafił Krystian Oliński. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola dołożył Kowalski i pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Widzewa.

W przerwie, trener Wasiak dokonał aż sześciu zmian, by dać swoim piłkarzom odpocząć przed kolejnym meczem. Choć Pelikan szybko zdobył kontaktową bramkę, na nic się to jednak zdało. Kilka minut później odpowiedział Dawid Telestak, zaś dzieła zniszczenia dopełnił niezawodny Marcel Pięczek, który zdobył dwa gole. Młody piłkarz Widzewa ma już w tej rundzie na swoim koncie dwanaście trafień! Dzięki zwycięstwu, widzewiacy nadal mają tyle samo punktów, co prowadzący w tabeli GKS Bełchatów. W sobotę te dwie drużyny czeka bezpośrednie starcie. Jeżeli łodzianie chcą walczyć o awans do Centralnej Ligi Juniorów, to powinni wygrać. Mecz odbędzie się na kompleksie Łodzianki, a pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 10.

U-19: Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 1:6 (0:3)
49′ Guzek – 9′, 36′ Kowalski, 18′ Oliński, 52′ Telestak, 68′, 73′ Pięczek

Dobry mecz przeciwko GKS Bełchatów pozwolił sądzić, że na dobrą drogę wrócą juniorzy młodsi. Niestety, w środę zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię. Podopieczni Artura Sadury nie mieli najmniejszych szans w wyjazdowym starciu z Ceramiką Opoczno i przegrali w fatalnym stylu, aż 1:7. Hat-tricka dla gospodarzy zdobył Bartosz Snopczyński, zaś po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Jarząbek, Przemysław Kruszewski, Jakub Warzyński i Daniel Stolarczyk. W weekend widzewiacy nie grają, zaś w najbliższy wtorek czeka ich mecz z drugą drużyną AKS SMS Łódź.

U-17: Ceramika Opoczno – Widzew Łódź 7:1
Snopczyński x3, Jarząbek, Kruszewski, Warzyński, Stolarczyk (k)

Niestety, równie źle wypadli trampkarze. Drużyna Bartosza Bieleckiego przegrała z AKS SMS Łódź dokładnie takim samym wynikiem, jak juniorzy młodzi. Rozgrywany na Łodziance mecz szybko ułożył się pod dyktando gości. Pierwszego gola zdobył po niespełna kwadransie gry Jakub Pawlisiak, zaś po upływie kolejnych dziesięciu minut było już 0:4. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części gry, widzewiacy stracili jeszcze trzy bramki, sami strzelając tylko jedną. W końcówce, gola dla łódzkiej drużyny zdobył Wiktor Daroch. W sobotę trampkarze zagrają na wyjeździe z Pelikanem Łowicz i powinni być faworytem tego starcia.

U-15: Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 1:7 (0:4)
69′ Daroch – 14′ Pawlisiak, 16′, 50′, 70+1′ Górniak, 18′ Brodowski, 24′ Fokasiev, 66′ Stala