Pewne zwycięstwo koszykarek w Sopocie!

13 października 2019, 18:40 | Autor:

Po dwóch porażkach z rzędu, koszykarki Widzewa w końcu wygrały! Zawodniczki z Łodzi bez żadnych problemów pokonały w Sopocie drużynę AZS Uniwersytetu Gdańskiego 84:59, a dziewiętnaście punktów zdobyła Arina Biłocerkiwśka!

Pierwsza kwarta rozpoczęła się świetnie dla widzewianek. Po czterech minutach prowadziły one już 8:2, a dwa razy za trzy trafiła Biłocerkiwśka. Co prawda później gdańszczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i odrobiły straty, ale ostatnie fragmenty tej części spotkania znów należały do przyjezdnych. Kolejną „trójkę” rzuciła reprezentantka Ukrainy, po chwili tym samym popisała się Ewelina Gala, a Biłocerkiwśka dołożyła jeszcze celny lay-up. Kwartę zakończyły punkty Klaudii Gertchen, po których widzewianki wygrywały 22:12!

W drugiej odsłonie podopieczne Wojciecha Szawarskiego nadal były bardzo skuteczne. Drugą „trójkę” rzuciła Gala, a akcją 2+1 popisała się Biłocerkiwśka. Później mecz nieco się jednak wyrównał i obie drużyny grały „punkt za punkt”, co oczywiście było korzystne dla łodzianek, które dzięki temu utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie koszykarki zeszły do szatni przy wyniku 48:35 dla Widzewa.

W trzeciej kwarcie obraz gry nie zmienił się znacząco. Dla przyjezdnych trafiały głównie Gala i Julia Drop, a gospodynie utrzymywała przy życiu Karolina Formella. Po pięciu i pół minutach przewaga zawodniczek z Łodzi wzrosła nawet do siedemnastu punktów, ale pięć „oczek” z rzędu dla gdańszczanek nieco ją zmniejszyło. Końcówka należała jednak do Moniki Jasnowskiej, która trafiła za trzy, ustalając rezultat tej kwarty na 65:48.

Ostatnie dziesięć minut zaczęło się od punktów Biłocerkiwśkiej i było już jasne, że koszykarki z Gdańska nie wrócą do meczu. Gala Drop nadal celnie rzucały, nie pozwalając odrabiać gospodyniom strat, a nawet zwiększając przewagę widzewianek. W końcówce „trójką” popisała się jeszcze Anna Kudelska i ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym i wysokim zwycięstwem 84:59!

Kolejny mecz zawodniczki Widzewa rozegrają za tydzień w Hali Parkowej. W niedzielę, 20 października, o godzinie 19:00, ich rywalem będzie AZS Poznań i gospodynie z pewnością będą w stanie pokusić się o kolejną wygraną!

AZS Uniwersytet Gdański – Widzew Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19)