Pewne zwycięstwo koszykarek

20 lutego 2019, 22:33 | Autor:

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad AZS Poznań nie miały koszykarki Widzewa. Łodzianki przez cały mecz były dużo lepsze od swoich przeciwniczek i ostatecznie w starciu 18. kolejki Basket Ligi Kobiet triumfowały 80:61.

Tylko w pierwszych fragmentach spotkania poznanianki spróbowały nawiązać walkę z podopiecznymi Elmedina Omanicia. Kilka celnych rzutów za dwa i trzy spowodowało, że przyjezdne prowadziły już 10:5. Widzewianki szybko odrobiły jednak straty, a na trzy minuty przed końcem kwarty na tablicy wyników utrzymywał się remis 12:12. Wtedy dość niespodziewanie przypomniała o sobie Elżbieta Paździerska. Rezerwowa łodzianek rzuciła pięć punktów z rzędu, dzięki czemu to gospodynie prowadziły 17:14.

Druga część gry to już prawdziwa dominacja Widzewa. Świetnie dysponowana była Dominique Wilson, a cały zespół bardzo dobrze radził sobie w obronie, nie pozwalając AZS trafiać do kosza. Dzięki temu, na cztery i pół minuty przed zakończeniem kwarty zespół z Łodzi prowadził już jedenastoma punktami. Później wynik poprawiły jeszcze Klaudia Gertchen do spółki z Julią Drop i na przerwę gospodynie schodziły z wynikiem 41:27.

W trzeciej kwarcie obrazy gry się nie zmienił znacząco. Przyjezdne nie potrafiły regularnie zdobywać punktów, a lepiej w tym aspekcie wyglądały widzewianki. Ta część spotkania należała do Wilson Aleksandry Pawlak. Amerykanka zdobyła jedenaście „oczek”, zaś reprezentantka Polski dołożyła ich dziewięć. Podopieczne trenera Omanicia jeszcze bardziej odskoczyły swoim rywalkom, w pewnym momencie prowadząc nawet 26 punktami.

Ostatnia część gry była zatem tylko formalnością. Szkoleniowiec łodzianek dał w niej pograć koszykarkom z głębi ławki rezerwowych. Na parkiecie zobaczyliśmy więc przez dłuższy czas Jagodę BandochNatalię Gzinkę Annę Kudelską. Nie pozwoliły one wrócić zawodniczkom z Poznania do gry i utrzymały przewagę na bezpiecznym poziomie.  Ostatecznie, Widzew wygrał pewnie i wysoko 80:61.

Zwycięstwo pozwoliło utrzymać stratę do AZS UMCS Lublin na poziomie dwóch punktów. Jeżeli jednak widzewianki chcą liczyć się w grze o play-offy, muszą bezapelacyjnie wygrać w dwóch kolejnych spotkaniach. W sobotę zmierzą się na wyjeździe z AZS AJP Gorzów Wielkopolski, a w środę podejmą na własnym parkiecie Politechnikę Gdańską.

Widzew Łódź – AZS Poznań 80:61 (17:14, 24:13, 22:13, 17:21)

Dominique Wilson 20, Aleksandra Pawlak 16, Ijeoma Ajemba 11, Klaudia Gertchen 9, Klaudia Perisa 7, Elżbieta Paździerska 5, Katarina Vucković 5, Julia Drop 4, Anna Kudelska 2, Jagoda Bandoch 1, Natalia Gzinka 0