Piast gromi Cracovię

10 maja 2014, 18:33 | Autor:

Widzew_Piast

W meczu dwóch rywali Widzewa w walce o utrzymanie Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Cracovią. Niespodzianką są rozmiary zwycięstwa – gliwiczanie wygrali aż 5:1.

Od początku meczu Piast prezentował się lepiej od gospodarzy i już po 20 minutach prowadził 2:0. Również w II połowie przewagę miał zespół z Gliwic – udokumentował ją strzeleniem 3 kolejnych bramek. Dopiero w ostatniej minucie spotkania Cracovia nieco zmniejszyła rozmiary przegranej.

Dzięki zwycięstwu zespół Piasta ponownie odskoczył Widzewowi – gliwiczanie mają w tej chwili 6 punktów przewagi nad naszym klubem.  Coraz niebezpieczniej wygląda za to sytuacja w grupie spadkowej z punktu widzenia Cracovii – zespół Wojciecha Stawowego przegrał wszystkie dotąd mecze w rundzie dodatkowej, został przez dzisiejszego rywala wyprzedzony w tabeli – nad Widzewem krakowianie mają 5 punktów przewagi. Już w tej kolejce RTS może odrobić część strat do obu rywali – gra bowiem jeszcze w poniedziałek we Wrocławiu ze Śląskiem.

Widzew w tym sezonie nie zagra już przeciwko Cracovii, spotka się jeszcze natomiast z Piastem. Mecz w ramach przedostatniej kolejki odbędzie się w Łodzi we wtorek 27 maja od godziny 20:30. Nasz przyszły rywal zagrał dziś w następującym składzie: Trela –  Matras, Polák, Hebert, Król – Podgórski, Hanzel, Martínez (76 Klepczyński), Wilczek, Badía (80 Szeliga) – Ruben Jurado (67 Kędziora).