Pierwsza edycja Turnieju o Puchar FCTM za nami

26 lutego 2020, 16:07 | Autor:

Wiele działo się w minioną sobotę w Tomaszowie Mazowieckim. W jednej z tamtejszych hal odbyła się bowiem pierwsza edycja Turnieju o Puchar FCTM, w której udział wzięły aż dwadzieścia dwie drużyny!

Poniżej prezentujemy relację z imprezy autorstwa FCTM:

W minioną sobotę (22.02.2020 r.) odbył się zimowy turniej kibiców Widzewa o Puchar FCTM. W godzinach porannych został zorganizowany wspólny trening, w którym wzięło udział ok. 70 osób.

Do turnieju przystąpiły 22 drużyny składających się z 10 tomaszowskich oraz 12 przyjezdnych ekip. Tego dnia do Tomaszowa zawitały drużyny ze Strykowa, Końskich, Sieradza, Żyrardowa, Rawy Mazowieckiej, CSKA Moskwa, Ultras Niebiescy, Młoda Szajka, Wisła Kraków, Łodzi (Bałuty oraz Śródmieście), Wolborza, Będkowa oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

Turniej został podzielony na 4 grupy, w których łącznie rozegrano 50 spotkań. Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup przechodziły do ćwierćfinału i dalej była rozgrywana faza pucharowa. Ostatecznie na podium stanęły dwie drużyny z Tomaszowa oraz ekipa z Sieradza, która zajęła drugie miejsce, czego bardzo gratulujemy. Cały turniej był wspierany przez ponad 500 osób.

Na ścianach i barierkach można było zaobserwować liczne transparenty oraz flagi m.in. Zakątek Zielona, SPL, Joszi, Ultras Tomaszów, Rawa Mazowiecka, Młody Tomaszów, Końskie, Będków, Piotrków, Kajo PDW, CSKA Moskwa, Stryków, PDW Barnej, UN Ultras, Śródmieście.

Po zakończonym turnieju została zorganizowana wspólna zabawa w okolicy gdzie zawodnicy oraz uczestnicy mogli integrować się do białego rana. Wszystkim drużynom i osobom zaangażowanym w turniej bardzo dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA!

Warto wspomnieć, że podczas turnieju zebrano ponad tysiąc złotych na leczenie 19-letniego Michała Pietrzyka, który zmaga się z nowotworem. Więcej na jego temat przeczytać można TUTAJ.