Piłkarze Widzewa wśród kandydatów do reprezentacji 100-lecia

7 października 2019, 20:50 | Autor:

W zeszłym tygodniu na oficjalnej witrynie Polskiego Związku Piłki Nożnej, „Łączy nas Piłka”, rozpoczął się plebiscyt, w którym można wybrać swoją reprezentację 100-lecia. Wśród kandydatów jest dwunastu byłych piłkarzy Widzewa!

Konkurs zorganizowany został z okazji setnej rocznicy utworzenia PZPN. Każdy, kto wejdzie na specjalną platformę, znajdującą się TUTAJ, może dokonać wyboru swojej jedenastki. Niestety, z uwagi na zbyt małą liczbę dostępnych pomocników nie może ona zostać złożona tylko i wyłącznie z eks-widzewiaków.

W bramce postawić można na jednego z dwóch byłych graczy łodzian: Józefa Młynarczyka lub Macieja Szczęsnego. Formacja obronna może zostać stworzona z czterech defensorów spośród Marka Dziuby, Pawła Janasa, Tomasza Łapińskiego, Romana Wójcickiego i Władysława Żmudy.

Wśród pomocników wybrać można Zbigniewa BońkaRadosława Michalskiego Mirosława Szymkowiaka. W ataku dostępni są z kolei niezbyt lubiany w Łodzi Dariusz Dziekanowski i legendarny Włodzimierz Smolarek. Łącznie, jedenastka może się składać z maksymalnie dziesięciu byłych piłkarzy Widzewa.

Głosowanie trwa jeszcze przez prawie półtora miesiąca, do 20 listopada, a wszyscy ci, którzy dodatkowo uzasadnią swój wybór, mogą wziąć udział w konkursie z nagrodami. Oficjalne ogłoszenie reprezentacji 100-lecia będzie miało miejsce podczas specjalnej gali, 6 grudnia.

Piłkarze Widzewa w głosowaniu na reprezentację 100-lecia:

Bramkarze
Józef Młynarczyk, Maciej Szczęsny

Obrońcy
Marek Dziuba, Paweł Janas, Tomasz Łapiński, Roman Wójcicki, Władysław Żmuda

Pomocnicy
Zbigniew Boniek, Radosław Michalski, Mirosław Szymkowiak

Napastnicy
Dariusz Dziekanowski, Włodzimierz Smolarek

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x