Podsumowanie 1. kolejki II ligi

28 lipca 2019, 20:54 | Autor:

W niedzielny wieczór zakończyła się premierowa kolejka nowego sezonu w II lidze. Pierwszym liderem została dość niespodziewanie Olimpia Elbląg, która pokonała rezerwy Lecha Poznań 4:0.

Elblążanie wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania, gdy do bramki po rzucie rożnym trafił Michał Kuczałek. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Oskar Ryk, a w drugiej części meczu ustalili ponownie Kuczałek i Damian Szuprytowski. W podstawowym składzie Olimpii wybiegł Michał Miller, który ukarany został żółtą kartką.

Miejsca w wyjściowej jedenastce zabrakło dla innego byłego widzewiaka, Daniela Świderskiego, ale gdy już wszedł na boisko, to trafił do siatki, a jego Resovia pokonała na wyjeździe Stal Stalowa Wola 3:1. W takim samym stosunku spotkanie wygrał Znicz Pruszków, który okazał się lepszy od GKS Katowice. Dla piłkarzy z ul. Bukowej zderzenie z II ligą było więc równie bolesne, co spadek z I.

Spadkowicze z I ligi w komplecie przegrali swoje mecze. Oprócz GKSBytovia Bytów nie sprostała Elanie Toruń, a Garbarnia Kraków Górnikowi Łęczna. Nieco lepiej poradziły sobie beniaminki. Legionovia Legionowo zwyciężyła Skrę Częstochowa, a Stal Rzeszów po zaciętym starciu wygrała z Pogonią Siedlce. W zespole gości zadebiutował Kacper Falon.

Dobrego startu w II lidze nie zanotował z kolei Górnik Polkowice, który uległ u siebie Błękitnym Stargard.

Wyniki 1. kolejki II ligi:

sobota, 27 lipca

Górnik Polkowice – Błękitni Stargard 1:2 (Sobków – Fadecki, Paczuk)
Elana Toruń – Bytovia Bytów 2:1 (Kołodziej, Kościelniak – Czubak)
Garbarnia Kraków – Górnik Łęczna 0:1 (Wojciechowski)
Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:2 (Sierant, Mozler, Nawrot – Brodziński, Wiktoruk)
Stal Stalowa Wola – Resovia 1:3 (Zjawiński – Dziubiński, Feret, Świderski)
Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2 (Hebel – Robak, Kita)
Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa 2:0 (Koziara, Imiela)