Podsumowanie 17. kolejki I ligi

13 grudnia 2020, 17:45 | Autor:

W niedzielne popołudnie zakończyła się runda jesienna w I lidze. W ostatnim dniu tegorocznych zmagań świetnej szansy na przesunięcie się na drugie miejsce nie wykorzystał Górnik Łęczna, który tylko zremisował z Sandecją Nowy Sącz. W świetnych humorach na przerwę zimową udadzą się piłkarze Radomiaka Radom.

Bezapelacyjnym liderem po pierwszej części sezonu jest Termalica Nieciecza, która ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim ŁKS Łódź. W sobotę podopieczni Mariusza Lewandowskiego bez problemów pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 4:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Roman Gergel, dzięki czemu zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca jesieni na zapleczu Ekstraklasy. Doświadczony Słowak przeżywa drugą młodość!

Okazję do awansu na drugą pozycję zmarnował dziś Górnik, który pojechał do Nowego Sącza i wydawało się, że przywiezie z niego trzy punkty, bo po ośmiu minutach prowadził po bramce Tomasza Midzierskiego. Sandecja nie zamierzała jednak odpuszczać, dzięki czemu na kwadrans przed końcem doprowadziła do wyrównania, gdy piłkę do siatki Macieja Gostomskiego wpakował Tomasz Boczek. Chwilę później z czerwoną kartką z boiska wyleciał Tomasz Tymosiak, a goście nie potrafili już przechylić losów spotkania na swoją korzyść. Łęcznianie mają w tabeli tyle samo punktów, co ŁKS, ale gorszy bilans bramkowy.

Na czwarte miejsce wskoczył Radomiak Radom. Dzięki trafieniom Karola Angielskiego i Adama Banasiaka, podopieczni Dariusza Banasika wygrali w niedzielne popołudnie w niezwykle prestiżowym pojedynku z Koroną Kielce 2:0. Piąta jest Arka Gdynia, która kiepsko zakończyła rundę jesienną, tylko remisując z Chrobrym Głogów. Strefę barażową zamyka Miedź Legnica. Zawodnicy z Dolnego Śląska odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, a oba gole strzelił Szymon Matuszek.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu swoją sytuację poprawił GKS Jastrzębie, pokonując Resovię 2:1. Rzeszowianie znajdują się w fatalnej sytuacji i przerwę zimową spędzą na ostatniej pozycji. W kiepskich humorach jesień zakończyli także GKS Bełchatów. „Brunatni” przegrali w sobotę po raz piąty z rzędu, tym razem z Puszczą Niepołomice. Potyczki ŁKS Łódź z GKS Tychy oraz Odry Opole z Widzewem Łódź przełożone zostały na wiosnę.