Podsumowanie 18. kolejki II ligi

11 listopada 2018, 21:08 | Autor:

Nie dziewięć, a tylko siedem spotkań odbyło się w ramach 18. kolejki II ligi. Odwołane zostały starcia Olimpii Elbląg z Widzewem i Rozwoju Katowice z Elaną Toruń. Szansy na zdobycie trzech punktów nie wykorzystał Radomiak Radom, który tylko zremisował ze Skrą Częstochowa.

Radomianie pojechali na trudny teren do Częstochowy. W 6. minucie powinni wyjść na prowadzenie, ale tylko w słupek trafił Rafał Makowski. Swoje szanse miała też Skra, głównie za sprawą Damiana Nowaka, lecz dużo groźniejszy był tego dnia Radomiak. Goście nie potrafili jednak pokonać bramkarza częstochowian. W końcówce spotkania „piłki meczowej” nie wykorzystał Leandro i zespół Dariusza Banasika ugrał tylko jeden punkt.

Również remis padł w meczu GKS Bełchatów Pogonią Siedlce. Bełchatowianie nawet przegrywali po bramce Adriana Paluchowskiego, lecz wyrównać zdołał Bartosz Biel i starcie zakończyło się remisem 1:1. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła za to Olimpia Grudziądz. Pogromcy Widzewa sprzed tygodnia tym razem zostawili w pokonanym polu Błękitnych Stargard, z którymi wygrali 3:1. Arbiter w tym meczu pokazał dwie czerwone kartki, po jednej dla zawodnika każdej z drużyn.

Coraz wyżej w tabeli znajduje się Resovia. Podopieczni Szymona Grabowskiego zaczęli sezon fatalnie, ale z tygodnia na tydzień spisują się lepiej. W sobotę wygrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 2:0. Ważne zwycięstwo odniósł także Ruch Chorzów„Niebiescy” przez długi czas nie potrafili pokonać bramkarza Siarki Tarnobrzeg. Udało im się to dopiero w 70. minucie, gdy gola strzelił Piotr Giel. Wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Kowalski. Passę trzech zwycięstw u siebie przerwała z kolei Stal Stalowa Wola, która tylko zremisowała w Boguchwale z ROW Rybnik 1:1.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Górnik Łęczna mierzył się z Gryfem Wejherowo. Franciszek Smuda w debiucie w roli trenera łęcznian wygrał, choć zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry.

Wyniki 18. kolejki II ligi:

sobota, 10 listopada

Stal Stalowa Wola – ROW Rybnik 1:1 (Stasiak – Filipowicz s.)
Skra Częstochowa – Radomiak Radom 0:0
Znicz Pruszków – Resovia 0:2 (Domoń, Antoniuk)
GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 1:1 (Biel – Paluchowski)
Olimpia Grudziądz – Błękitni Stargard 3:1 (Papikjan, Handzlik, Marzec – Kurbiel)
Ruch Chorzów – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Giel, Kowalski)