Podsumowanie 22. kolejki III ligi

8 kwietnia 2018, 13:13 | Autor:

Spotkanie Drwęcy z Lechią zakończyło 22. kolejkę III ligi. W czołówce tabeli zaszły drobne zmiany, bo punkty straciły dwie drużyny z pierwszej piątki. Najważniejsze, że liderem wciąż pozostaje Widzew, który losy awansu ma w tej chwili wyłącznie w swoich rękach.

Widzewiacy w bólach wygrali w Ełku i dzięki temu powiększyli swoją przewagę nad drugim Sokołem. Aleksandrowianie zremisowali na swoim boisku z Pelikanem Łowicz i tracą do łodzian pięć punktów. Na trzecie miejsce wskoczyła natomiast Polonia Warszawa, która w piątek 4:0 ograła na wyjeździe GKS Wikielec. Tyle samo punktów, co „Czarne Koszule” mają też lechiści. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego na zakończenie kolejki zwyciężył na boisku Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

Na piąte miejsce w tabeli spadł Huragan Morąg, który dość nieoczekiwanie przegrał u siebie z Victorią Sulejówek. Morążanie w walce o awans raczej się już nie liczą. W strefie spadkowej cały czas znajdują się III-ligowi beniaminkowie, choć na uwagę zasługuje wygrana Tura Bielsk Podlaski.

W 22. kolejce III ligi padło najmniej goli z dotychczasowych. Średnia bramkowa to tylko dwie na mecz. W aż trzech spotkaniach piłkarze nie zdołali wpisać się ani razu na listę strzelców.

Wyniki 22. kolejki III ligi:

piątek, 6 kwietnia

GKS Wikielec – Polonia Warszawa 0:4 (Marczak, Wiśniewski, Pieczara, Szabat)

sobota, 7 kwietnia

Legia II Warszawa – Warta Sieradz 2:1 (Wojtysiak, Góral – Zawodziński)
MKS Ełk – Widzew Łódź 1:2 (Twardowski – Stanek, Kristo)
Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0
Huragan Morąg – Victoria Sulejówek 0:1 (Lach)
Tur Bielsk Podlaski – ŁKS Łomża 1:0 (Babul)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Pelikan Łowicz 0:0
Ursus Warszawa – Sokół Ostróda 0:0

niedziela, 8 kwietnia

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4 (Domżalski x2 – Płonka x2, Szymczak, Mirecki)