Podsumowanie 26. kolejki IV ligi

24 kwietnia 2016, 19:15 | Autor:

łzpnTo była kolejna, bardzo udana dla widzewiaków seria gier w IV lidze. Dzięki wygranej nad Polonią Piotrków i sprzyjających wynikach dwóch z trzech najgroźniejszych rywali, piłkarzom Marcina Płuski udało się awansować na pozycję wicelidera.

Sama wygrana w Piotrkowa oczywiście robi wrażenie, ale efekt ten spotęgowały meldunki z Paradyża i Zelowa. Lider po środowej porażce z łodzianami złapał zadyszkę i w sobotę tylko zremisował u siebie z Zawisza Rzgów 1:1. Mogło być jeszcze lepiej, bo gospodarze do 83. minuty przegrywali, ale ostatecznie zdołali wyrównać i obronić tym samym (na razie) pierwszą lokatę. Z kolei Zjednoczeni doznali niespodziewanej, wysokiej porażki z Włókniarzem. Wszystkie gole dla zelowian padły po przerwie.

W niedzielę serię dobrych wiadomości mogli kontynuować „Brunatni”. Rezerwy GKS-u nie sprawiły jednak niespodzianki i wygrały w Bełchatowie 1:0 z Mechanikiem. W meczu kończącym 26. kolejkę Jutrzenka przerwała świetną serię próbującej wydostać się na powierzchnię Mazovii.

KS Paradyż prowadzi w tabeli, o punkt wyprzedzając Widzew. Na trzecim i czwartym miejscu obie bełchatowskie ekipy z dorobkiem 55 punktów. Wyżej są gracze GKS-u, mający lepszy bilans bezpośrednich starć. Stawkę wciąż zamyka Stal Głowno.