Podsumowanie 34. kolejki III ligi

17 czerwca 2018, 01:59 | Autor:

Poznaliśmy już wszystkie odpowiedzi w sezonie 2017/2018. Najważniejszą wiadomością jest oczywiście awans drużyny Widzew do II ligi, ale emocji nie brakowało również w dole tabeli. Walka o utrzymanie trwała niemal do ostatnich minut!

Długo wydawało się, że z rozgrywkami pożegna się MKS Ełk, który dostał spodziewane lanie w Tomaszowie Mazowieckim. Piłkarze Lechii strzelili mu trzy gole już przed przerwą i nasłuchiwali wieści z Ostródy. Te pierwotnie były dla nich wymarzone, ale finalnie widzewiacy odwrócili losy swojego meczu i to oni wygrali ligę. Warto przypomnieć, że obie drużyny zakończyły sezon z tą samą liczbą punktów, a wyżej w tabeli są gracze z Piłsudskiego tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć.

Ciekawostką jest, że wspomniany MKS, a także Sokół Ostróda, mimo porażek uchronili się przed spadkiem. Wszystko za sprawą rezerw warszawskiej Legii, które mimo prowadzenia przegrały w Łomży i to one ostatecznie znalazły się pod kreską. Do IV ligi spadają także GKS Wikielec (przegrali wczoraj z Ursusem 2:9!), Tur Bielsk Podlaski i Warta Sieradz, czyli trzej beniaminkowie. To jednak wiedzieliśmy już od dawna.