Podsumowanie ankiety: Drastyczny spadek popularności „Harnasia”

14 września 2013, 19:54 | Autor:

W naszej kolejnej ankiecie pytaliśmy czytelników o ich preferencje względem piwa marki „Harnaś” po tym, jak jego reklama zniknęła z widzewskich koszulek. Wyniki dla Carlsberga są fatalne.

35% ankietowanych (1225 osób) przyznało, że „Harnasia” w ogóle nie pije i nie piło nawet wtedy, kiedy logo tego piwa widniało na strojach piłkarzy Widzewa.
Gorzej dla duńskiej firmy wygląda druga najpopularniejsza odpowiedź w naszej sondzie. Aż 32% głosujących stwierdziło, że po zakończeniu współpracy na linii klub-sponsor, całkowicie przestało pić tą markę piwa. „Harnasia” totalnie odstawiło 1123 ankietowanych.
Także trzecia odpowiedź nie jest korzystna dla Duńczyków. 570 głosujących (16% wszystkich typów) zadeklarowało, że ich produkt pije w mniejszej ilości, aniżeli wtedy, gdy Carlsberg wspierał Widzew.
Koniec romansu łódzkiego klubu z browarem nie wpłynął w żaden sposób na preferencje 13% ankietowanych. 454 osoby uznały, że ich spożycie nie zmieniło się w ogóle.
Zaledwie 3% wszystkich głosów stanowi odpowiedź mówiąca o zwiększeniu spożycia „Harnasia”104 osoby. Z kolei 38 ankietowanych (1% wszystkich głosów) dopiero po wyjściu Carlsberg Polska z Widzewa zaczęło pić właśnie to piwo.

Podsumowując tą ankietę nie sposób nie odnieść się do wyników innej sondy, przeprowadzonej na naszych łamach tuż przed zakończeniem wieloletniej umowy klubu z browarem. Wówczas aż 1993 osoby przyznały, że „Harnasia” piją w ilości większej niż 2 litry na miesiąc. Ponad 600 ankietowanych piło go w mniejszych ilościach, a lekko ponad 1000 nie piło wcale. Zmiana w podejściu kibiców Widzewa do marki jest wyraźna i mocno niekorzystna dla browaru. Podsumowanie tamtej sondy znaleźć można TUTAJ.

Zapraszamy już do wzięcia udziału w nowej ankiecie. Tym razem pytamy Was o zdanie na temat tego, dlaczego przy Piłsudskiego 138 mamy do czynienia z niską frekwencją w bieżącym sezonie.