Podsumowanie jesieni 2022 – obrońcy

25 listopada 2022, 21:29 | Autor:

W zeszły weekend rozpoczęliśmy serię podsumowań piłkarzy Widzewa Łódź według pozycji. Dzisiaj na tapet bierzemy tych, którzy stanowili o sile RTS, czyli defensorów. Liczba meczów, minuty na boisku. Gole, asysty, kartoniki oraz średnia naszych not. Zapraszamy do lektury!

Widzewska defensywa będąca jedną z najlepszych w lidze dała sobie strzelić siedemnaście goli. Pod tym względem lepiej wypada tylko obrona Warty Poznań, Lecha Poznań, Cracovii i Rakowa Częstochowa. Do tego wyniku dołożyli niechlubne pięć goli straconych w Kaliszu w ramach Pucharu Polski. W trakcie minionej rundy mogliśmy oglądać sześciu defensorów.

3. BOŻIDAR CZORBADŻIJSKI

Początkowo zapowiadał się nieźle, ale z każdym kolejnym meczem było coraz gorzej. Swoją fatalną dyspozycję „przypieczętował” występem z KKS Kalisz, gdzie został zdjęty w przerwie meczu. W tej chwili nie ma żadnych szans na walkę o pierwszy skład, bo już teraz trener Janusz Niedźwiedź stara się pomieścić całą czwórkę obrońców, która w minionej rundzie spisywała się przynajmniej dobrze.

Jesień Czorbadżijskiego w liczbach:

Mecze: 7
Minuty: 401
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Index: 231
Wygrane pojedynki: 78%
PPO*: 9,71/mecz
Ocena WTM: 5,10

4. MATEUSZ ŻYRO

Początkowo stanowił o sile defensywy Widzewa, ale kontuzja wyhamowała jego rozwój. Mimo wszystko może zaliczyć rundę do udanych. Zagrał bardzo dobre zawody ze Śląskiem Wrocław, ale też dobrze się pokazał w meczu drugiej kolejki przeciwko Jagielloni. Wydaje się, że 24-latek nie zdążył się zaadaptować na tyle, żeby wejść na najwyższy poziom, a po kontuzji nie miał wystarczająco czasu, aby wrócić do stabilnej formy. Liczymy na niego wiosną.

Jesień Żyry w liczbach:

Mecze: 15
Minuty: 975
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 2
Index: 207
Wygrane pojedynki: 60%
PPO*: 9,93/mecz
Ocena WTM: 6,21

5. SERAFIN SZOTA

Mało kto się spodziewał, że tak wyrośnie pod skrzydłami trenera Janusza Niedźwiedzia. Ma za sobą naprawdę dobrą rundę. Jedyny słabszy mecz, jaki rozegrał, to ten w Zabrzu, ale w kolejnych spotkaniach udowodnił, że był to wypadek przy pracy. Dużo wnosi w rozegraniu i często używa dłuższego, przeszywającego podania. Pamiętamy jego genialny występ z Miedzią Legnica, którym potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję w minionej rundzie. Jego dobra forma cieszy jeszcze bardziej, bo to młody piłkarz z perspektywami.

Jesień Szoty w liczbach:

Mecze: 11
Minuty: 789
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Index: 212
Wygrane pojedynki: 50%
PPO*: 12,82/mecz
Ocena WTM: 6,85

33. MARTIN KREUZRIEGLER

Bardzo dobra runda w wykonaniu tego defensora. Według naszych ocen był drugim najlepszym piłkarzem minionej rundy. Najlepszy swój mecz zaliczył z Zagłębiem Lubin, w którym zdołał zdobyć bramkę. Wielu go skreślało po bardzo nieudanej rundzie wiosennej, ale w końcu udało mu się wejść na odpowiednie obroty i ustabilizować dobrą formę.

Jesień Kreuzrieglera w liczbach:

Mecze: 16
Minuty: 1121
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 2
Index: 216
Wygrane pojedynki: 63%
PPO*: 14,25/mecz
Ocena WTM: 7,11

70. ADAM DĘBIŃSKI

Młodzieżowiec zdołał zadebiutować w Ekstraklasie w meczu ze Stalą Mielec. Zagrał zaledwie trzy minuty, ale jest wielce prawdopodobne, że to były najlepsze trzy minuty w życiu 18-latka.

Jesień Dębińskiego w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 4
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Index: brak
Wygrane pojedynki: 100%
PPO*: 1,00/mecz
Ocena WTM: brak

95. PATRYK STĘPIŃSKI

Solidna jesień w wykonaniu kapitana. Nie był może najwybitniejszy, ale grał najrówniej ze wszystkich piłkarzy czerwono-biało-czerwonych, o czym świadczy średnia ocen. Pod koniec rundy trener Janusz Niedźwiedź zmienił plan na niego i zaczął grywać częściej na prawym wahadle. Przesunięcie go na bok, to skutek dobrej gry defensorów łodzian. Trenerowi udało się znaleźć miejsce dla każdego z nich. Najlepiej wypadł w meczu z Jagiellonią, gdzie miał kilka bardzo ważnych interwencji i wręcz zneutralizował szalejącego w kolejnych meczach Guala.

Jesień Stępińskiego w liczbach:

Mecze: 17
Minuty: 1520
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Index: 218
Wygrane pojedynki: 62%
PPO*: 11,71/mecz
Ocena WTM: 6,88

*przejęcia, przechwyty, odbiory

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Would love your thoughts, please comment.x