Hanousek przeszedł zabieg. Kiedy wróci do gry?

25 listopada 2022, 11:28 | Autor:

Marek Hanousek ma niekwestionowanie wysoką pozycję w zespole Widzewa, będąc liderem jego środka pola. Kibiców z pewnością może więc zmartwić wiadomość, że pomocnik niedawno przeszedł zabieg. Kiedy będzie mógł wrócić na boisko?

Problemy ze zdrowiem u Czecha ciągną się już dłuższy czas, sięgając jeszcze okresu, gdy łodzianie występowali w I lidze. Po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy, sztab medyczny miał zdecydować, czy Hanousek podda się operacji czy zaczeka z tym do zimy. Przy Piłsudskiego nie chcieli tracić kluczowego zawodnika na wiele tygodni, dlatego spróbowano innej metody. Wysłali go na zabiegi rehabilitacyjne, dzięki czemu piłkarz zdołał dojść do siebie i na początku sezonu mógł pojawić się na murawie.

Kontuzjowaną pachwinę udało się jedynie zaleczyć, ale z tyłu głowy cały czas pozostawała konieczność zabiegu. Wybrano przerwę zimową, ponieważ ta jest zdecydowanie dłuższa od letniej. W dodatku drużyna Janusza Niedźwiedzia jest obecnie w środku urlopów po rundzie jesiennej, więc można było przeprowadzić operację i raz na zawsze zlikwidować problem. Ile potrwa przerwa pomocnika w treningach? Sam Hanousek nie obawia się, że będzie to zbyt długo. „Czeka mnie miesiąc rehabilitacji, więc w grudniu będę pojawiał się w klubie, ale ćwiczył indywidualnie. Spodziewam się, że normalnie rozpocznę przygotowania z drużyną w styczniu” – mówił na antenie Radia Widzew.

W bieżącym sezonie Marek Hanousek wystąpił w 15 spotkaniach ligowych i 1 pucharowym. Strzelił w nich łącznie 4 gole. Przed rokiem przedłużył swój kontrakt z Widzewem, z którym związał się do 30 czerwca 2024 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
voxRTS
1 rok temu

Zdrowia, bo tego nie kupi się za żadną kasę.

Kapitan Tsubasa
1 rok temu

Dużo Zdrowia!

jędruś
1 rok temu

ZDRÓWKA !!!

Mr1910
1 rok temu

Dużo zdrowia Marek!

Marek 66
1 rok temu

Zdrowia życzymy. Wracaj w 110% wyleczony po przebytym zabiegu.

Red Army
1 rok temu

Marek wracaj do zdrowia. Będziesz potrzebny.

Mieczysław
1 rok temu

Marku, mordo Ty nasza kochana. Zdrówko i sto lat! Wracaj silniejszy!

Amad
1 rok temu

Zdrowia Byku!!

OdZawszeWidzewiak
1 rok temu

Kluczowy jest nasz Mareczek, wracaj silniejszy i w pełni zdrów!!!!

9
0
Would love your thoughts, please comment.x