Kuzera na stałe w Koronie

24 listopada 2022, 17:03 | Autor:

W trakcie trwania rundy jesiennej pięć klubów Ekstraklasy postanowiło dokonać zmian na stanowisku trenera. Jednym ze zwolnionych szkoleniowców był Leszek Ojrzyński, którego w Kielcach zastąpił Kamil Kuzera. Zostaje on w Koronie na stałe.

Dla Kuzery był to już drugi przypadek, w którym przejmował drużynę awaryjnie. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie, w I lidze, ale wówczas po niezłych występach pod jego wodzą włodarze świętokrzyskiego klubu zdecydowali się zatrudnić właśnie wspomnianego Ojrzyńskiego. Ten odpłacił się awansem po dramatycznych barażach, ale jak pokazał czas, nie utrzymał posady zbyt długo.

Tym razem Kuzera zastąpił właśnie jego, ale nie zdołał zatrzymać fatalnej passy kielczan, którzy nie wygrali dziesięciu kolejnych spotkań, a rundę zakończyli domową porażką z Widzewem. Być może szefów Korony przekonał fakt, że żółto-czerwoni przegrali to starcie, a także poprzedni mecz z Lechem w Poznaniu, tracąc decydujące gole w końcówkach. Fakt jest jednak taki, że byłemu widzewiakowi (występował w Łodzi w sezonie 2005/2006) tym razem dano poważniejszą szansę. Poprowadzi przedostatnią ekipę w tabeli także wiosną, a jego zadaniem ma być uniknięcie spadku.

Łodzianie zagrają z Koroną wiosną na zakończenie sezonu. Podejmą ich w ostatniej kolejce.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x