Kuzera na stałe w Koronie

24 listopada 2022, 17:03 | Autor:

W trakcie trwania rundy jesiennej pięć klubów Ekstraklasy postanowiło dokonać zmian na stanowisku trenera. Jednym ze zwolnionych szkoleniowców był Leszek Ojrzyński, którego w Kielcach zastąpił Kamil Kuzera. Zostaje on w Koronie na stałe.

Dla Kuzery był to już drugi przypadek, w którym przejmował drużynę awaryjnie. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie, w I lidze, ale wówczas po niezłych występach pod jego wodzą włodarze świętokrzyskiego klubu zdecydowali się zatrudnić właśnie wspomnianego Ojrzyńskiego. Ten odpłacił się awansem po dramatycznych barażach, ale jak pokazał czas, nie utrzymał posady zbyt długo.

Tym razem Kuzera zastąpił właśnie jego, ale nie zdołał zatrzymać fatalnej passy kielczan, którzy nie wygrali dziesięciu kolejnych spotkań, a rundę zakończyli domową porażką z Widzewem. Być może szefów Korony przekonał fakt, że żółto-czerwoni przegrali to starcie, a także poprzedni mecz z Lechem w Poznaniu, tracąc decydujące gole w końcówkach. Fakt jest jednak taki, że byłemu widzewiakowi (występował w Łodzi w sezonie 2005/2006) tym razem dano poważniejszą szansę. Poprowadzi przedostatnią ekipę w tabeli także wiosną, a jego zadaniem ma być uniknięcie spadku.

Łodzianie zagrają z Koroną wiosną na zakończenie sezonu. Podejmą ich w ostatniej kolejce.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AntyKorona
1 rok temu

Kuzera to nie żaden widzewiak a rodowity kiep z korony. Ehhh te wasze tytuły.

Red kielce
Odpowiedź do  AntyKorona
1 rok temu

Świętokrzyskie jest piekielnie czerwone. Korupter i Kuzera do 3 ligi

Jura
1 rok temu

Mam nadzieję, że ten mecz przypieczętuje ich spadek, a nasz awans do pucharów.

Jarosław
1 rok temu

Na stałe? Czyli jak spadną to też on zostanie nadal jako trener? Tak jak Brzęczek w Wiśle K. ?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x