Pogoń Zduńska Wola – Widzew II Łódź 2:3 (0:1)

3 września 2022, 19:03 | Autor:

Wygraną zakończył się ligowy mecz w wykonaniu rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka dominowali przez całą pierwszą połowę i do przerwy wygrywali 1:0.  W drugiej części meczu niespodziewanie wyrównali gospodarze, lecz widzewiacy zdołali zdobyć kolejne dwie bramki. W końcówce piękną bramkę dla Pogoni strzelił Adrian Budka.

Skład ma to spotkanie stanowili  w większości etatowi gracze rezerw. Wyjątkiem był grający od pierwszej minuty Filip Zawadzki. W bramce stanął tego dnia Marcel Buczkowski, a jego bramki bronili Kamil Tlaga, Hubert Lenart, Daniel Chwałowski i Dawid Owczarek. W pomocy wystąpili Filip Przybułek Maciej Kazimierowicz i Ignacy Dawid. Najwyżej zostali ustawieni wspomniany Zawadzki, Mateusz Kempski oraz Daniel Mąka. Warto zaznaczyć, że na ławce zasiadł po raz pierwszy Łukasz Burliga.

Pierwszą groźną akcję widzewiacy stworzyli sobie w 2. minucie meczu. Chwałowski dobrze podał do Owczarka, ten oddał strzał, ale na posterunku był Krzysztof Chruściel. Po chwili, na głowę Kempskiego dograł Przybułek, ale nic z tego nie wyszło. Łodzianie bardzo śmiało atakowali – ich gra zdecydowanie mogła się podobać. W 10. minucie, piekielnie mocno uderzył na bramkę Kazimierowicz, ale drogę piłki do siatki zablokował stojący koło bramki Mąka. Dwie minuty później, dobra gra widzewiaków przyniosła zamierzony efekt. Po kombinacyjnej akcji i wymianie podań w strefie pola karnego, wynik pewnym strzałem otworzył Przybułek. W 16. minucie, kolejną ładną akcją popisali się gracze w czerwonych trykotach – Mąka podał do Owczarka, a ten wrzucił prosto na głowę Tlagi, lecz piłka po koźle od ziemi przeleciała nad poprzeczką.

Widzew dobitnie zdominował boiskowe wydarzenia. W 24. minucie, szanse na zdobycie bramki miał Owczarek, który wykorzystał błąd obrońcy i przejął futbolówkę, lecz przez interwencje bramkarza skierował piłkę minimalnie koło prawego słupka. Pięć minut później uderzenia z odległości spróbował Kazimierowicz, ale strzał był niecelny W 31. minucie swoje szanse mieli też Owczarek oraz Kempski, jednak wynik pozostawał bez zmian. Dwie minuty później, milimetrów brakło przy strzale Tlagi. W 36. minucie piłkę przejął w środku pola Kazimierowicz i, wykorzystując obecność bramkarza na przedpolu, oddał strzał – Chruściel w ostatniej chwili zmienił tor lotu uderzenia. W 41. minucie szanse sam na sam z bramkarzem miał Tlaga, niestety piłka do siatki nie wpadła. Akcje zakończył jeszcze strzałem Mąka, ale golkiper obronił tę próbę. W ostatniej minucie huknął jeszcze z dystansu Dawid, jednak w tym strzale wyraźnie zabrakło precyzji, gdyż piłka poszybowała daleko nad poprzeczką. Chwilę po tym, sędzia zakończył pierwszą część spotkania, którą w pełni zdominował Widzew.

Do drugiej połowy Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie. Daniela Chwałowskiego zastąpił Nikodem Wszołek. Już w 46. minucie precyzji zabrakło Przybułkowi – uderzona przez niego piłka minimalnie minęła prawy słupek. W 50. minucie, dograł w pole karne Kazimierowicz, ale pewnie piłkę złapał w koszyczek Chruściel. Dwie minuty później, próby uderzenia z wolnego na bramkę podjął się Mąka, ale mocno uderzona piłka minimalnie minęła spojenie. Chwilę później, pierwszą groźną akcje w tym spotkaniu stworzyła sobie Pogoń.  Strzał Łukasza Rakowskiego obronił Buczkowski. Niestety, w 54. minucie fenomenalnie uderzył ponownie, tym razem z dystansu, Rakowski i wpakował piłkę w samo okienko. W 60. minucie świetną piłkę od Dawida dostał z kolei Przybułek, lecz futbolówka zeszła młodemu widzewiakowi z nogi i nic z tego nie wyszło. Trener Czubak zdecydował się w następnych minutach wprowadzić do gry kolejnych widzewiaków – na murawę wbiegli Konrad Niedzielski, Damian Pokorski i Łukasz Plichta.

Czasu na strzelenie bramki dającej trzy punkty było coraz mniej. W 74. minucie, świetnie poprowadził piłkę Niedzielski, podał do Przybułka, ten zagrał do Mąki, lecz widzewski snajper minimalnie chybił. Po minucie, widzewiacy znów wyszli na prowadzenie – wspaniale dośrodkowaną piłkę wpakował głową do bramki Mąka! Zaraz po tym golu, po raz pierwszy w barwach rezerw Widzewa wbiegł na boisko Łukasz Burliga. W kolejnych kilkudziesięciu sekundach, dwukrotnie pod bramką gości znajdowała się z piłką Pogoń. Przy drugiej szansie ofiarną, ale i ryzykowną interwencją wykazał się Buczkowski. W 85. minucie, dobrze lewą stroną pognał Kempski, piłka dotarła do Niedzielskiego, a ten sprawił, że futbolówka przekroczyła linię bramkową. Trzy minuty później, trafieniem odpowiedzieli gospodarze – świetnym strzałem z  dystansu pokonał Buczkowskiego Adrian Budka. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał jeszcze jeden z miejscowych. Niedługo po tym sędzia zakończył to spotkanie. Widzew pokonał Pogoń Zduńska Wola 3:2. Następny mecz już w środę – przeciwnikiem łodzian będzie Ceramika Opoczno.

54′ Rakowski, 88′ Budka – 12′ Przybułek, 75′ Mąka, 85′ Niedzielski