Polonia Piotrków oddaje mecz walkowerem
21 kwietnia 2026, 13:02 | Autor: Bercik
Jutro druga drużyna Widzewa miała rozegrać mecz ćwierćfinałowy wojewódzkiego Pucharu Polski z Polonią w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodarze jednak oddają mecz walkowerem.
Jak informuje portal lodzkifutbol.pl, na rozegranie spotkania na tym obiekcie nie wyraził zgody zarządzający obiektem Ośrodek Sportu i Rekreacji, a na rękę nie chciał pójść gospodarzom Widzew. Polonia już wcześniej zwróciła się do Widzewa z prośbą o zmianę terminu meczu i początkowo otrzymała na to zgodę.
Spotkanie planowano przenieść na 6 maja. Rozważano też opcję rozegrania spotkania w Łodzi, ale nic z tego nie wyszło. Pismo o oddaniu walkowera Polonia Piotrków Trybunalski wysłała już do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Oj, jak mi przykro
Trochę słaba postawa naszego klubu. Fajnie jeśli o wyniku decydują kwestie czysto sportowe, a nie organizacyjne. Coż, poszło w świat, sportowo zweryfikuje nas kolejny przeciwnik.
Pragmatyzm panie
Ale gdzie tu widzisz jakikolwiek błąd organizacyjny z naszej strony? Polonia Piotrków nie była przygotowana na rozegrania spotkania z tylko jej wiadomych względów i poddała ten mecz.
Przecież nie jesteśmy pejsami, nie rozsypujemy szkła na obcych boiskach, nie zastraszamy miast i wiosek jak robili to swego czasu rzymianie, licząc na walkowera i chcąc wrócić o poziom wyżej.