Polska wygrywa, Pięczek znów na ławce

17 listopada 2018, 16:49 | Autor:

W północnoirlandzkim Dungannon odbył się dziś kolejny mecz eliminacji do mistrzostw Europy do lat 2019. Po remisie z gospodarzami, tym razem Polacy zdobyli trzy punkty, pokonując Kazachstan 4:0. Marcel Pięczek znów przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Od samego początku na boisku przeważali podopieczni Dariusza Gęsiora. Biało-czerwoni mieli kilka dobrych okazji, jednak najpierw strzały Macieja Żurawskiego Jana Łosia obronił Danił Ustimienko, a następnie Hubert Sobol chybił celu. Na szczęście, na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać, bo już po kwadransie wynik otworzył Maik Nawrocki, któremu asystował ŁośPolska kontrolowała grę, a tuż przed przerwą podwyższyła wynik na 2:0, gdy dośrodkowanie Mateusza Bogusza z rzutu rożnego wykorzystał Żurawski.

W drugiej części spotkania obraz meczu nie uległ zmianie. Polski zespół przeważał, oddawał wiele strzałów, jednak przez długi czas albo były one niecelne, albo na miejscu znajdował się kazachski bramkarz. Zespół trenera Gęsiora osiągnął swój cel w 71. minucie, gdy gola na 3:0 zdobył po asyście Sobola doskonale znany z drugoligowych boisk Bogusz. Piłkarze Kazachstanu kończyli mecz w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Sanżar Ajtym. Biało-czerwoni wykorzystali ten fakt w doliczonym czasie gry, gdy wynik z rzutu karnego ustalił Jakub Kiwior.

Wygrana bardzo przybliżyła reprezentację Polski do awansu do kolejnej rundy eliminacji do ME U-19. Ten wywalczą dwie najlepsze drużyny z grupy. W ostatnim spotkaniu, polski zespół zmierzy się we wtorek z Serbią. Być może wtedy szansę występu dostanie Marcel Pięczek.

Polska U-19 – Kazachstan U-19 4:0 (2:0)
15′ Nawrocki, 45′ Żurawski, 71′ Bogusz, 90+1′ (k) Kiwior