Porażka i zwycięstwo rezerw w sobotnich sparingach

4 sierpnia 2019, 13:27 | Autor:

Kolejne dwa sparingi mają za sobą piłkarze rezerw. W pierwszym, z IV-ligową Andrespolią Wiśniowa Góra, podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego mimo niezłej gry ulegli rywalom 0:1. W drugim zmierzyli się z zespołem Widzewa do lat 17 i wygrali z nim 7:1.

Podobnie jak przed tygodniem, w pierwszym meczu wystąpił zdecydowanie silniejszy skład rezerw. Od początku przewagę zyskali gospodarze, którzy już w 3. minucie mogli otworzyć wynik spotkania, jednak uderzenie Jakuba Jasińskiego po podaniu Filipa Bechta było niecelne. Później z rzutu wolnego strzelał jeszcze Damian Skrzeczkowski, ale również bez skutku.

W odpowiedzi, futbolówkę w bramce Jakuba Mikołajczaka umieścił doskonale znany w Widzewie Mateusz Miasopust, na szczęście arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W dalszych fragmentach gry obie drużyny miały swoje dogodne okazje, a najlepszą Kamil Piskorski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Pomocnik został w bezkompromisowy sposób powstrzymany przez rywala, jednak sędzia nie zdecydował się odgwizdać przewinienia.

W samej końcówce pierwszej połowy na prowadzenie wyszli podopieczni Krzysztofa Kamińskiego. W 42. minucie Damian Kopa dokładnie dograł piłkę do Igora Jagodzińskiego, a ten nie dał najmniejszych szans Mikołajczakowi, otwierając tym samym wynik spotkania. Do przerwy więcej bramek już nie oglądaliśmy.

W drugiej części meczu duet trenerski postanowił dokonać kilku zmian, które ożywiły grę łodzian. Nieźle prezentowało się dwóch testowanych graczy, Mateusz Malec z rocznika 2003 a także Filip Mihaljević. To właśnie Chorwat miał najwięcej szans do tego, by doprowadzić do wyrównania. Napastnik dwukrotnie był sam na sam z bramkarzem gości, ale za każdym razem zawodziła go skuteczność.

W 62. minucie Mihaljević został przewrócony w polu karnym zespołu z Wiśniowej Góry, lecz ponownie arbiter nie dopatrzył się faulu. Na kwadrans przed końcem piłkarz z Chorwacji ograł kilku rywali pod bramką Andrespolii, jednak znów nie był w stanie trafić do siatki. W końcówce żadna ze stron nie miała już dogodnych okazji i ostatecznie widzewiacy, pomimo rozegrania niezłego meczu, przegrali 0:1.

Widzew II Łódź – Andrespolia Wiśniowa Góra 0:1 (0:1)
42′ Jagodziński

Mikołajczak (80′ Kuczborski) – Stopa (65′ Nieśmiałek), Cieślak (46′ Mamełka), Sieroń, Becht (77′ Karpicki) – Skrzeczkowski (65′ Szlaski), Owczarczyk (46′ zawodnik testowany), Piskorski (55′ Wędzonka), Telestak (46′ zawodnik testowany), Drążczyk (55′ Malec) – Jasiński (55′ Mihaljević)

Andrespolia:
Kulpa – K. Skawiński, Badowski, Radzio, W. Skawiński – Miasopust, Staniewski, Ścibiorek, Ryplewicz – D. Kopa, Jagodziński

Rezerwowi: Ketwich, Lauk, M. Kopa, Kosior, Wejman, Szkopiak

Drugi sparing rezerw był już typową grą wewnętrzną. W składzie zespołu gospodarzy znaleźli się głównie zawodnicy z roczników 2001 i 2002, ale ich przewaga nad nieco młodszymi kolegami była bardzo widoczna.

Już w 20. minucie wynik otworzył Damian Pokorski, dla którego był to dopiero drugi występ w zespole rezerw. Formalni gospodarze przeważali i jeszcze w pierwszej połowie trafili do siatki dwukrotnie. Najpierw zrobił to Patryk Glicner, a po chwili wynik do przerwy ustalił Jakub Szlaski.

W drugiej części meczu jako pierwsi gola zdobyli zespół Widzewa do lat 17, ale druga drużyna odpowiedziała na niego aż cztery razy. W 67. minucie Macieja Schmidta pokonał Ernest Ławniczak, a w ostatnich fragmentach gry na listę strzelców ponownie wpisali się Szlaski Pokorski, swojego gola dołożył też jeden z testowanych zawodników.

Za tydzień rezerwy czeka ostatni sparing przed rozpoczęciem ligi. W sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 10:00, widzewiacy zmierzą się na Łodziance z IV-ligowym Nerem Poddębice.

Widzew II Łódź – Widzew Łódź U-17 7:1 (3:0)
20′ Pokorski, 90′, 37′ Glicner, 39′, 82′ Szlaski, 67′ Ławniczak, 85′ zawodnik testowany – 60′ zawodnik testowany

Kuczborski (46′ Wojda) – Malinowski, Nikodemski, zawodnik testowany, Pokorski – Szlaski, Glicner, Ławniczak, Rzepecki (46′ Merecz), Chądzyński – zawodnik testowany

Widzew U-17:
Schmidt – zawodnik testowany, Lenart, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Mroczek, Pergal, zawodnik testowany, Daroch – zawodnik testowany

Rezerwowi: zawodnik testowany, zawodnik testowany, Bosy, Zommer, Strumpf

Podziękowania za pomoc dla kierownika Jacka Skupienia.