Porażki trampkarzy i juniorów starszych w CLJ

16 kwietnia 2024, 12:22 | Autor:

Miniony weekend nie był udany dla drużyn Widzewa Łódź występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Trampkarze wyraźnie przegrali na wyjeździe z warszawską Legią, zaś juniorzy starsi w ważnym spotkaniu przegrali na terenie rywala z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz.

Drużyna trampkarzy przed dłuższy czas była w stanie utrzymywać bezbramkowy rezultat z wyżej notowaną ekipą „Wojskowych”. Niestety, końcówka pierwszej połowy okazała się dla łodzian bardzo nieudana, bowiem gospodarze szybko zdobyli dwa gole. W 35. minucie piłkę do bramki wpakował Szymon Piasta, natomiast cztery minuty później Dominik Łastowski musiał wyciągać futbolówkę z siatki, gdy uderzał Edouard Von BrandtEtchemendigaray. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i Widzew przegrywał w Książenicach 0:2.

Do drugiej połowy RTS przystąpił bez zmian w składzie, choć szybko na murawie pojawili się  Kacper Prokopiak i Wojciech Kwiatkowski. Niestety w kolejnych minutach nie udawało się nawiązać kontaktu z rywalem, a w 58. minucie zdołał on zdobyć trzeciego gola. Znów skuteczny okazał się bowiem Von BrandtEtchemendigaray. Pięć minut później było już 4:0, a do protokołu meczowego wpisał się Bartosz Jukowski. Nowi zawodnicy pojawiający się na murawie nie byli w stanie odwrócić losów meczu, ponieważ po kolejnych 6 minutach było już 5:0 – tym razem trafił Piotr Kaniewski. Mimo niekorzystnego wyniku, łodzianie walczyli do końca i w 71. minucie zdobyli honorową bramkę, której autorem był Prokopiak.

Ostatecznie podopieczni Macieja Grzegorego wyraźnie przegrali z Legią 1:5 i dalej zajmują obecnie 7. pozycję w rozgrywkach. W następnej kolejce wyjazdowym rywalem czerwono-biało-czerwonych będzie Polonia Warszawa.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 5:1 (2:0)
35′ Piasta, 39′, 58′ Von Brandt – Etchemendigaray, 63′ Jukowski, 69′ Kaniewski – 71′ Prokopiak

Legia:
Stoliarenko (41′ Pietrzak) – Jukowski, Krakowiak, Maj (55’Juszczak), Nguyen (62′ Kaniewski), Owczarczyk (41′ Zugaj), Piasta, Pławiński, Putrzyński (58′ Rodak), Stępniewski (49′ Merchel), Von Brandt – Etchemendigaray

Rezerwowi:

Trener: Jakub Renosik

Łastowski – Szałek, Kominiak, Nowakowski (43′ Kwiatkowski), Będziński (53′ Chlebny) – Waliszek (71′ Majchrzak), Głąb (63′ Ziółkowski), Mejer – Mularczyk (43′ Prokopiak), Chachuła (60′ Olejniczak), Szewczyk (53′ Konewka)

Rezerwowi: Wiśniewski – Mokracki

Trener: Maciej Grzegory

Sędzia: Krzysztof Szczęsny

Spotkanie z ostatnią w tabeli miało dla juniorów starszych ogromne znaczenie w walce o wyjście ze strefy spadkowej. Mecz niestety nie zaczął się dla widzewiaków dobrze, ponieważ już w 9. minucie na prowadzenie wyszła Sandecja, a stojącego między słupkami Jakuba Mistygacza pokonał Patryk Peciak. RTS zdołał jednak szybko odpowiedzieć, ponieważ w 16. minucie na listę strzelców wpisał się Taras Kostewski. W kolejnych fragmentach goście atakowali, ale nie oglądaliśmy bramek. Aż do doliczonego czasu gry, gdy po trafieniu Arkadiusza Nowaka Sandecja wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron czerwono-biało-czerwoni nacierali, chcąc odrobić niekorzystny rezultat, lecz cały czas brakowało finalizacji ataków. Żadna bramka dla łodzian nie padła i choć odrobienie wyniku było w zasięgu, w końcówce kropkę nad „i” postawili reprezentanci Nowego Sącza. Do siatki trafił bowiem Radosław Pawłowski i miejscowi prowadzili już 3:1. Niestety mimo prób ekipie z Łodzi przed końcowym gwizdkiem nie udało się już odrobić strat.

Juniorzy starsi przegrali bardzo ważne spotkanie z Sandecją 1:3 i wciąż pozostają w strefie spadkowej CLJ. W najbliższy weekend kolejny ważny mecz, bowiem do Łodzi przyjedzie bijąca się o utrzymanie Wisła Kraków.

Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 3:1 (2:1)
9′ Peciak, 45+1′ Nowak, 83′ Pawłowski – 16′ Kostewski