Poznaliśmy termin Polskiego Klasyka
10 kwietnia 2026, 10:33 | Autor: Bercik
Departament Rozgrywek Ekstraklasy S.A. opublikował dzisiaj szczegółowy terminarz 31. kolejki. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, kiedy Widzew Łódź zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.
Łodzianie zmierzą się w stolicy z Legią w piątek, 1 maja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 i zostanie pokazane w Canal+ Sport 3, Canal+ 4K i jak zawsze w serwisie streamingowym Canal+ Online.
W rundzie jesiennej Widzewiacy zremisowali z Legionistami 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył wtedy Sebastian Bergier, a w samej końcówce do remisu doprowadził Ermal Krasniqi.
Terminarz meczów Widzewa w rundzie wiosennej:
28. kolejka: Widzew Łódź – Termalica Nieciecza, 11 kwietnia (sobota), godz. 14:45
29. kolejka: Radomiak Radom – Widzew Łódź, 18 kwietnia (sobota), godz. 14:45
30. kolejka: Widzew Łódź – Motor Lublin, 26 kwietnia (niedziela), godz. 14:45
31. kolejka: Legia Warszawa – Widzew Łódź, 1 maja (piątek), godz. 20:30
32. kolejka: Widzew Łódź – Lechia Gdańsk, 8-11 maja
33. kolejka: Korona Kielce – Widzew Łódź, 15-18 maja
34. kolejka: Widzew Łódź – Piast Gliwice, 22-23 maja







Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Wisła Płock
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Korona Kielce
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Legia z budżetem na ten sezon 230 mln zł.ma już dziurę w budżecie na ten moment 21 mln zł. Chyba jeszcze lepiej niż my wywalaja pieniądze w błoto i podobnie jak my z takim budżetem mogą spaść.
4 mecze domowe należy wygrać żeby się utrzymać. Myślę, że jest to do zrobienia. Miło byłoby puknąć elkę i spuścić ją z ekstraklapy. Ale wiadomo jak spółdzielnia sędziowska działa.
Może być za malo
Priorytetem będzie jeszcze wygrać z Radomiakiem. Legia i tak się utrzyma. Radomiak najważniejszy.
Idealnie by bylo ich spuścić ale piłkarsko jesteśmy słabi, wiec to oni mogą spuścić nas .
Że Jacek Magiera nie żyje?!
W obecnym sezonie (ten klasyk) nabiera szczególnego znaczenia. Jest wielce prawdopodobne, iż zwycięzca tej potyczki przyczyni się walnie do spadku z ligi przeciwnika. Ten mecz nie będzie już tylko pojedynkiem o prestiż i honor lecz będzie meczem o życie!
To żaden klasyk to jest być albo nie widzewa
Wszystkie w sumie mecze są do wygrania, obrone mamy dobrą tylko musimy się przełamać i uwierzyć w siebie, zagrać rozsądnie piłką bez chaosu, dużo strzałów i powinno być git. Do boju. WIDZEW jest wielki i ciągle rośnie.
Miała być majówka na Narodowym, będzie majówka na ł3.
Jednak wolałbym to pierwsze.