Przegrana rezerw w derbach

25 kwietnia 2018, 18:59 | Autor:

W środowe popołudnie kolejny ligowy mecz rozegrały rezerwy Widzewa. Pomimo kilku wzmocnień z pierwszej drużyny, podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego ulegli w derbowym starciu UKS SMS Łódź 2:3.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości. Już w ósmej minucie, po faulu w polu karnym Mariusza Tkaczyka, bramkę zdobył Jakub Witasiak. Widzewiacy jednak szybko wyrównali. Michał Przybylski został sfaulowany w „szesnastce”, a karnego na gola zamienił Kacper Falon. Kolejna bramka padła… również z „jedenastki”! Ręką zagrał Bartłomiej Rakowski, zaś swoje drugie trafienie tego dnia zaliczył Witasiak. Gracz gości po chwili skompletował hat-tricka, pokonując ładnym strzałem Jakuba Mikołajczaka.

W dalszej części pierwszej połowy niewielką przewagę zyskał Widzew, jednak przez dłuższy czas nie przynosiło to rezultatu w postaci gola. W 37. minucie Jakub Jasiński po zgraniu głową Przybylskiego nie trafił do pustej bramki. W końcówce młody gracz łodzian zrehabilitował się jednak, pokonując po uderzeniu w długi róg bramkarza gości i widzewiacy do szatni schodzili z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie więcej do powiedzenia mieli gospodarze, ale nie byli w stanie odwrócić wyniku na swoją korzyść. Uderzenia Przybylskiego i Jasińskiego padały łupem golkipera UKS SMS. W ostatnich minutach z rzutu wolnego groźnie strzelał jeszcze Adrian Kowalski, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką i Widzew przegrał drugi raz z rzędu, po niezbyt dobrej grze.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego będą Termy Uniejów. Mecz już w piątek.

Widzew II Łódź – UKS SMS Łódź 2:3 (2:3)
11′ (k) Falon, 45′ Jasiński – 8′ (k), 20′ (k), 23′ Witasiak

Mikołajczak – Miasopust, Tkaczyk, Pipczyński, Rakowski (46’ Leszczyński) – Oliński (46’ Szymczak), Stankiewicz, Przybylski, Kowalski – Falon (60’ Gosik) – Jasiński (82’ Niemiec)