Przybylski zagrał w Lidze Europy

26 lipca 2018, 21:50 | Autor:

Michał Przybylski zaliczył dziś swój debiut w oficjalnym meczu B36. Wypożyczony z Widzewa piłkarz wystąpił w spotkaniu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, w którym jego klub przegrał z tureckim Besiktasem 0:2. „Przybyłka” spisał się jednak bardzo dobrze!

20-latek wszedł na boisko w 60. minucie meczu, zmieniając Kaimara Saaga. Już od wejścia ożywił grę swojej drużyny i szybkością starał się zagrozić bramce przeciwników. W największym stopniu udało mu się to w 65. minucie, gdy świetnie zastawił się na lewej stronie boiska, popędził z piłką do środka i oddał celny strzał. Stojący w bramce Besiktasu Tolga Zengin miał z uderzeniem trochę problemów, ale ostatecznie opanował futbolówkę.

B36 przegrało 0:2, tracąc obie bramki już na samym początku spotkania. Farerski klub nie spisał się jednak źle i choć to Turcy przeważali przez większość meczu, gracze z Wysp Owczych dzielnie się bronili, od czasu do czasu starając się też atakować. Rewanż odbędzie się za tydzień w Stambule. Całkiem możliwe, że dobra postawa Przybylskiego zagwarantuje mu miejsce w pierwszym składzie.