Rafał Pawlak pomaga w treningach ofensywnych
17 września 2014, 21:21 | Autor: RyanProblemy Widzewa w grze ofensywnej są widoczne gołym okiem – drużyna ma najgorszy bilans strzelonych bramek w lidze, razem z Wigrami Suwałki, tylko sześć raczy trafiała do siatki rywali. Co gorsza, z tych sześciu goli zaledwie jeden był autorstwa zawodnika ofensywnego – Adama Dudy. Pozostałe pięć, to zasługa bocznego obrońcy, Marcina Kozłowskiego, i defensywnych pomocników: Rafała Augustyniaka i Piotra Mrozińskiego.
Trudno nawet powiedzieć, że łodzianie mają kłopoty ze skutecznością, bo po prostu w ogóle nie stwarzają sobie dobrych okazji bramkowych. Problem ten dostrzeżono w końcu również w sztabie szkoleniowym. Na dzisiejszym treningu pojawił się bowiem odpowiedzialny dotąd za rozpracowywanie rywali, Rafał Pawlak. Były piłkarz Widzewa, a jesienią zeszłego roku także pierwszy trener zespołu z Piłsudskiego, ma pomóc waśnie w wyleczeniu problemów z płynnym przejściem z obrony do ofensywy, a także w konstruowaniu ataków pozycyjnych i ich wykańczaniu.
Pawlak prowadził też indywidualne zajęcia z piłkarzami z przednich formacji.
Czy wyjdzie to zespołowi na dobre, przekonamy się być może już w sobotę, przy okazji meczu z Flotą.
Foto: widzew.pl








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska