Raport wypożyczonych: Bramka Gołębiowskiego

3 maja 2023, 14:45 | Autor:

Kolejne mecze mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź, którzy przebywają obecnie na wypożyczeniach w innych klubach. Na murawie w minionych dwóch tygodniach zameldowało się w sumie trzech zawodników. Czas ten był wyjątkowy szczególnie dla Radosława Gołębiowskiego, który strzelił wyjątkową bramkę na wagę zwycięstwa swojej drużyny.

Widzewiak nie znalazł się 22 kwietnia w kadrze na mecz z Odrą Opole z powodu pauzy za czwartą żółtą kartkę. Tydzień później zagrał od pierwszej minuty w starciu z GKS Katowice. Na zielonej nawierzchni spędził 69 minut, a tuż przed zejściem popisał się świetnym golem strzelonym z połowy boiska. Była to jedyna bramka w tym meczu, która dała jednocześnie ekipie spod Jasnej Góry komplet punktów.

Na kolejne występy mógł liczyć również Kacper Karasek. Pomocnik rozegrał całą drugą połowę w przegranym przez Termalicę starciu z Górnikiem Łęczna, natomiast kilka dni później odnotował 75 minut w spotkaniu przeciwko Podbeskidziu BielskoBiała. „Słonie” zremisowały to starcie 2:2 i wciąż pozostają w strefie barażowej w 1 lidze.

Od blisko dwóch miesięcy na występ w Odrze Opole czeka Bartosz Guzdek. W ostatnich dwóch meczach przeciwko Skrze Częstochowa i Chrobremu Głogów napastnik siedział na ławce i nie dostał od trenera szansy aby się z niej podnieść. Na regularne występy może liczyć za to Mateusz Ludwikowski. Jego Pogoń Nowe Skalmierzyce przegrała 0:1 z Gedanią Gdańsk oraz 1:2 z ekipą Stolemu Gniewino. W obu tych starciach bramkarz spędził między słupkami pełne 90 minut.

Raport wypożyczonych (22 kwietnia – 1 maja):

I liga

Bartosz Guzdek (Odra Opole) – 0 minut + 0 minut
Kacper Karasek (Termalica Nieciecza) – 45 minut + 75 minut
Radosław Gołębiowski (Skra Częstochowa) – 0 minut (pauza za kartki) + 69 minut (bramka)