Raport wypożyczonych: Debiut Ludwikowskiego

8 września 2022, 14:01 | Autor:

Intensywny czas mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź, którzy przebywają aktualnie na wypożyczeniach w innych klubach. Za sprawą pierwszej rundy Pucharu Polski, widzewiacy w ciągu zaledwie dziesięciu dni mieli szanse aż trzykrotnie prezentować się na murawie. Okazje do gry dostali w tym czasie wszyscy wypożyczeni, również powracający po kontuzji Mateusz Ludwikowski.

Dwa razy na boisku meldował się w ostatnich dniach Kacper Karasek. Najpierw, w meczu Termalici Nieciecza przeciwko Ruchowi Chorzów, młody widzewiak był obecny na murawie od pierwszego gwizdka, a opuścił ją w 64. minucie. Jego drużyna przegrała to spotkanie 1:2. Trzy dni później, „Słonie” podjęły w pucharowych zmaganiach stołeczną Legię. Karasek wbiegł na boisko w 87. minucie spotkania, ale za sprawą dogrywki spędził w grze dodatkowe trzydzieści minut. Finalnie to klub ze stolicy awansował dalej po wygranej 3:2. Ostatnim meczem, który rozegrała ekipa z Małopolski był ten z Chojniczanką Chojnice. Termalica wypuściła zwycięstwo z rąk i tylko zremisowała 2:2. Całą konfrontację widzewiak obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Wszystkie trzy spotkania swojej drużyny spędził na murawie Bartosz Guzdek. W przegranym przez Odrę Opole starciu z Górnikiem Łęczna widzewiak był obecny na boisku przez 26 minut, a mecz zakończył się dotkliwą porażką 1:4. W Pucharze Polski Odra trafiła na Jagiellonię Białystok. W starciu z białostoczanami, Guzdka mogliśmy oglądać przez 77 minut, lecz nie udało mu się poprowadzić drużyny do zwycięstwa. Opolanie, po porażce 0:1 i golu strzelonym w dogrywce, odpadli z rozgrywek. Piątego dnia września do stolicy województwa opolskiego przyjechał GKS Katowice. Młody napastnik spędził na zielonej nawierzchni pierwsze 45 minut spotkania, a jego drużyna zakończyła mecz porażką 0:1.

W barwach Pogoni Nowe Skalmierzyce zadebiutował w miniony weekend Mateusz Ludwikowski. W meczu przeciwko Polonii Środa Wielkopolska, młody bramkarz zagrał całe spotkanie i otrzymał w jego czasie żółtą kartkę. Jedenastka z Wielkopolski wygrała 4:2. We wcześniejszych spotkaniach, gdy widzewiak nie mógł grać w związku z kontuzją i rehabilitacją, Pogoń wygrywała z Cartusią Kartuzy oraz Unią Janikowo. Oba mecze kończyły się rezultatem 3:1.

Od kolejnego raportu uwzględniany będzie też Radosław Gołębiowski, który został wypożyczony do pierwszoligowej Skry Częstochowa.

Raport wypożyczonych (27 sierpnia – 5 września):

I liga

Bartosz Guzdek (Odra Opole) – 26 minut + 77 minut + 45 minut
Kacper Karasek (Termalica Nieciecza) – 64 minuty + 33 minuty +0 minut

III liga

Mateusz Ludwikowski (Pogoń Nowe Skalmierzyce) – 0 minut (kontuzja) – 0 minut (kontuzja) – 90 minut (żółta kartka)