Raport wypożyczonych: kontuzja Banaszaka

26 września 2019, 17:26 | Autor:

Za wypożyczonymi z Widzewa piłkarzami kolejne mecze. Niestety, na boisku ani na moment nie pojawił się kontuzjowany Przemysław Banaszak. Kolejną bramkę strzelił za to Jakub Kmita.

Napastnik, przebywający obecnie w Górniku Łęczna, doznał urazu kostki i w najbliższym czasie będzie musiał pauzować. To niedobra informacja, bo w dwóch poprzednich spotkaniach Banaszak zdobył dwa gole, a powrocie do zdrowia znów będzie musiał walczyć o miejsce w składzie. Pod jego nieobecność, łęcznianie najpierw pokonali Gryf Wejherowo i awansowali na pozycję lidera II ligi, a później wygrali z Gryfem Słupsk Pucharze Polski.

W wyjściowym składzie Stali Kraśnik na pucharowy pojedynek z Lewartem Lubartów znalazł się Jakub Kmita. Skrzydłowy grał tylko w pierwszej połowie, a jego drużyna przegrała w rzutach karnych. Pięć dni wcześniej widzewiak wystąpił też w spotkaniu juniorów z POM-Iskrą Piotrowice i znów strzelił gola, już piątego w tym sezonie.

Udany weekend mają za sobą Mikołaj Gibas Marcel Stefaniak. Obaj zagrali po dziewięćdziesiąt minut, a ich drużyny zdobyły komplet punktów. Unia Janikowo tego pierwszego zwyciężyła Kotwicę Kołobrzeg, a Bałtyk Gdynia drugiego ograł Polonię Środa Wielkopolska. Co ciekawe, gola dla gdynian zdobył były widzewiak, Maciej Kazimierowicz.

Po raz pierwszy w tym sezonie w ligowym meczu wystąpił Kacper Pipczyński. Prawy obrońca rozpoczął wyjazdowe starcie z LKS Kwiatkowice, ale już po czterdziestu pięciu minutach opuścił boisko, a jego Jutrzenka Warta przegrała 0:3. Trzy dni później warcianie wygrali z Omegą Kleszczów, jednak to spotkanie defensor przesiedział już na ławce rezerwowych.

Kolejnego gola do swojego konta dopisał Jakub Kmita. Niestety, znów tylko w zespole juniorów Stal Kraśnik

Raport wypożyczonych (21-25 września):