Raport wypożyczonych: Letniowski w grze, Sypek wciąż na ławce

21 marca 2024, 18:38 | Autor:

Poprzedni weekend był kolejną okazją do występów dla piłkarzy Widzewa Łódź przebywających na wypożyczeniach w innych klubach. W minionych dniach z gry cieszył się tylko Juliusz Letniowski, który musiał przełknąć gorycz porażki po przegranych Wielkich Derbach Śląska.

Pomocnik znalazł się w wyjściowej jedenastce na długo wyczekiwany mecz Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze. Janusz Niedźwiedź zaufał mu na tyle, że grał przez pełne 90 minut spotkania. Bramki nie udało mu się strzelić, choć warto zaznaczyć, że w 5. minucie znalazł się w znakomitej sytuacji, bowiem wyszedł sam na sam z Danielem Bielicą, ale ten zdołał zablokować uderzenie. Był to jedyny strzał 25-latka, w polu natomiast zaliczył on 3 udane odbiory. Finalnie Niebiescy przegrali z Górnikiem 1:2.

Niestety nie zmienia się sytuacja Jakuba Sypka, który już od trzech spotkań nie może liczyć na choćby minutę w składzie Lechii Gdańsk. W ostatni piątek  22-latek znów znalazł się na ławce gdańszczan, tym razem na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, ale ponownie poczynania swoich kolegów przez cały mecz śledził z ławki rezerwowych. Lechia wygrała 4:0 i utrzymała pozycję lidera I ligi.

Raport wypożyczonych (15- 16 marca):