Raport wypożyczonych: Przybylski zakończył sezon

30 października 2018, 14:32 | Autor:

Kolejne mecze rozegrali w miniony weekend piłkarze wypożyczeni z Widzewa do innych klubów. Bramkę dla KS Kutno zdobył Adrian Kralkowski, zaś Michał Przybylski zakończył ligowe granie na Wyspach Owczych.

27. kolejka farerskiej ekstraklasy przyniosła dużo emocji. Choć już dawno tytuł mistrzowski zapewnił sobie HB, wciąż nierozstrzygnięta była walka o kolejne miejsca. W związku z tym, że bezpośredni pojedynek toczyły ze sobą NSI Runavik i KI Klaksvik, zwycięstwo wystarczało B36 Przybylskiego do zagwarantowania sobie najniższego miejsca na podium. Zespół z Torshavn nie miał problemu z pokonaniem Skala IF 5:1, jednak wypożyczony z Widzewa gracz nie przyczynił się do tego w zbyt dużym stopniu. 20-latek spędził na boisku 71 minut, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Przybylski zakończył tym samym wypożyczenie do B36. Jeżeli nic się nie zmieni, piłkarz powinien teraz wrócić do Łodzi i ponownie zawalczyć o miejsce w składzie Widzewa. Przypomnijmy, że napastnik trafił na Wyspy Owcze latem. Dla klubu z Torshavn zagrał 12 ligowych meczów, w których pięciokrotnie trafiał do siatki. Zaliczył też dwa występy w Lidze Europy, w której jego zespół mierzył się z tureckim Besiktasem, a także starcie finału krajowego pucharu.

Znów na listę strzelców nie był w stanie wpisać się Michał Miller. Tym razem 27-latek miał do tego aż dwie okazje. W środę wystąpił w meczu okręgowego Pucharu Polski przeciwko Startowi Brzeziny, jednak przez 45 minut gry nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Trzy dni później napastnik rozegrał już pełne spotkanie, ale również nie zdobył bramki. Jego Sokół Aleksandrów Łódzki niespodziewanie tylko zremisował z Mazurem Ełk 1:1, lecz mimo wpadki nadal znajduje się na czele tabeli III ligi.

Dwukrotnie grali też piłkarze KS Kutno. Najpierw, w Pucharze Polski, pokonali Ner Poddębice 4:2, zaś później w lidze przegrali na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra 1:3. W pierwszym z tych spotkań do siatki mógł trafić Grzegorz Brochocki, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Asysty zaliczyli z kolei Adrian Kralkowski i Kamil Wielgus. Temu pierwszemu cztery dni później udało się także strzelić gola, choć było to jedyne trafienie dla jego drużyny. W obu meczach na boisku pojawili się wszyscy wypożyczeni widzewiacy, a Krystian Marcioch otrzymał czerwoną kartkę.

Pierwszy raz po kontuzji, w wyjściowym składzie Jutrzenki Warta wyszedł Kacper Pipczyński. W starciu na szczycie tabeli sieradzkiej okręgówki, jego zespół bezbramkowo zremisował z MKS Zduńska Wola. Obrońca spędził na boisku 77 minut.

Raport wypożyczonych (22-27 października):