4 maja 2014, 21:00 | Autor:

Staron_Puszcza

Z uwagi na to, że weekendowe boiskowe zmagania powoli dobiegają końca, jak co tydzień przedstawiamy losy widzewiaków przebywających na wypożyczaniu.

Bartłomiej Pawłowski:
W 36. kolejce hiszpańskiej Primera Division Malaga na własnym terenie podejmowała beniaminka – Elche. Ekipa z Andaluzji nie zdołała jednak odnieść korzystnego rezultatu, gdyż podopieczni Bernda Schustera już po raz siedemnasty w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Bartłomiej Pawłowski nie mógł jednak pomóc kolegom w odniesieniu zwycięstwa, ponieważ cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Tomasz Kowalski:
W sobotni wieczór w Rybniku doszło do rywalizacji dwóch drużyn znajdujących się na przeciwnych biegunach tabeli. Walczący o byt na zapleczu ekstraklasy ROW Rybnik podejmował na własnym stadionie aspirującą do awansu Arkę Gdynia. Wynik 2:2 nie może jednak zadowalać żadnej z ekip. Tomasz Kowalski został desygnowany do gry przez Pawła Sikorę w 61 minucie meczu zmieniając Mateusza Cichockiego. Sytuacja ROW-u w tabeli robi się coraz bardziej dramatyczna. W tym momencie rybniczanie tracą do bezpiecznej lokaty 5 punktów natomiast Arka do miejsca drugiego – gwarantującego awans – traci jedno oczko.

David Kwiek:
W niedzielę o godz. 17 w Chojnicach miejscowa Chojniczanka podejmowała czerwoną latarnię zaplecza ekstraklasy – Okocimskiego Brzesko. Zgodnie z przewidywaniami mecz na swoją korzyść przechyliła Chojniczanka wygrywając 2:0. W drużynie przegranej 8 minut zaliczył David Kwiek. Popularni „Piwosze” na chwilę obecną z 23 oczkami zamykają tabelę I ligi i do bezpiecznych zespołów tracą aż 8 punktów.

Łukasz Staroń:
W niedzielne południe w Niepołomicach tamtejsza Puszcza podejmowała GKS Katowice. Mecz zakończył się remisem 2:2. Łukasz Staroń został desygnowany do gry już od początku spotkania i odwdzięczył się strzelonym w 28 minucie golem. Pod koniec meczu, w 82 minucie został on zmieniony przez Bartosza Biela. Remis nie zadowala ani Puszczy, ani GKS-u. Po 28 kolejce niepołomiczanie zajmują 12 lokatę z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.

Michał Jonczyk:
Michał Jonczyk wciąż jest kontuzjowany i niestety nie jest mu dane pomagać kolegom w walce o ligowy byt. W sobotę drużyna Motoru Lublin odniosła spektakularne, ósme zwycięstwo w tym sezonie pokonując na własnym obiekcie 4:1 Limanovię. Sytuacja lublinian nie jest jednak zbyt ciekawa, gdyż ekipa prowadzona przez Mariusza Sawę do bezpiecznej strefy traci 9 punktów. Warto dodać, że w tym sezonie w drugich ligach spada aż 8 drużyn!

Maciej Krakowiak:
Maciej Krakowiak po raz kolejny nie wystąpił w meczu Odry Opole, gdyż pewne miejsce w bramce wypracował sobie Damian Primel. W sobotę opolanie zremisowali 1:1 z Rakowem Częstochowa. Drużyna Odry zajmuje obecnie 13 lokatę ze stratą zaledwie czterech punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie w II lidze.

Damian Ceglarz:
Walczący o utrzymanie w II lidze Pelikan Łowicz w niedzielę na własnym stadionie podejmował ekipę z KrakowaGarbarnię. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Damian Ceglarz nie pomógł jednak w odniesieniu tego w sumie niezbyt zadowalającego rezultatu dla Pelikana. Na sześć meczów przed końcem ligi zespół prowadzony przez Macieja Bartoszka do bezpiecznego miejsca traci zaledwie 2 punkty.

Mikołaj Zwoliński:
W sobotę Sokół Aleksandrów Łódzki rozgrywał bardzo ważny mecz z Zawiszą Rzgów. Po dramatycznej końcówce drużyna Sokoła dopięła swego i w ostatnich minutach meczu zdołała zdobyć zwycięską bramkę. Wkład w to zwycięstwo miał także Mikołaj Zwoliński. Widzewiak został desygnowany do gry od początku spotkania i zaliczył bardzo dobry występ. W 68 minucie meczu został zdjęty z boiska.