Przedstawiamy poniżej nasz kolejny meldunek z tego co wydarzyło się na boiskach ligowych w zespołach, do których wypożyczeni zostali piłkarze Widzewa Łódź.

Bartłomiej Pawłowski:
Sezon 2013/2014 Primera Division już za nami, a losy Bartłomieja Pawłowskiego w Maladze przedstawiliśmy pokrótce TUTAJ.

Tomasz Kowalski:
Arka Gdynia, do której wypożyczony został Kowalski nie zdołała awansować do ekstraklasy. W przedostatnim meczu sezonu gdynianie zaledwie zremisowali, u siebie z Olimpią Grudziądz 1:1. Tomasz Kowalski na boisku przebywał pełne 90 minut, ale poza kilkoma akcentami niczym szczególnym się nie wyróżnił.

David Kwiek:
Zdegradowany do II ligi Okocimski Brzesko, na własnym stadionie uległ Wiśle Płock, po brutalnej grze popularnych „Piwoszy”. Arbiter tego spotkania zmuszony był pokazać zawodnikom z Brzeska trzy czerwone kartki, a jednym z nich był David Kwiek. Piłkarz boisko opuścił w 90 minucie konfrontacji, po tym jak zobaczył dwie żółte kartki. Okocimski spadł z ligi.

Łukasz Staroń:
Jego zespół, Puszcza Niepołomice również w przyszłym sezonie będzie występować w II lidze. Niepołomiczanie ponieśli sromotną porażkę na trudnym terenie w Ząbkach 4:2 z tamtejszym Dolcanem. Zawodnicy Puszczy nie wykorzystali w meczu dwóch rzutów karnych. Łukasz Staroń na murawie przebywał do 77 minuty, po czym został zmieniony.

Michał Jonczyk:
Widzewiak kończący się sezon ma już dawno za sobą, ponieważ leczy kontuzję kolana. Motor Lublin mimo dzisiejszej wygranej nad Zniczem Pruszków spadł do III ligi. Pod nieobecność Jonczyka lublinianie odnieśli zwycięstwo 2:1, po dwóch trafieniach Marcina Tataja, z którym wypożyczonemu z Widzewa snajperowi przyszło rywalizować o miejsce w składzie w dobiegającym końca sezonie.

Maciej Krakowiak:
Jego Odra Opole również odnotowała bolesny spadek do III ligi. Opolanie zremisowali 1:1 z Górnikiem Wałbrzych znajdującym się tuż strefą spadkową. Dla nas najważniejszy pozostaje fakt, iż dziś pełnowymiarowe spotkanie w bramce Odry zaliczył Maciej Krakowiak. W 80 minucie meczu widzewiak wyróżnił się dobrą interwencją broniąc groźny strzał zawodnika z Wałbrzycha. Wydaje się, że Petr Nemec da szanse widzewiakowi zaprezentowania się również w ostatnim pojedynku ligowym.

Damian Ceglarz:
Pelikan Łowicz, do którego został wypożyczony Damian Ceglarz również spadł do III ligi. Podopieczni Macieja Bartoszka polegli w Mielcu ze Stalą 2:1. W kadrze łowiczan zabrakło miejsca dla Ceglarza.

Mikołaj Zwoliński:
Na jedną kolejkę przed końcem ligi Sokół Aleksandrów Łódzki pozostaje w III lidze łódzko-mazowieckiej na kolejny sezon. Aleksandrowianie dzięki wygranej 1:0, u siebie z Wartą Sieradz wciąż zachowują szanse na pozostanie w rozgrywkach. Zwoliński na boisku przebywał do końca pierwszej połowa, a na drugą odsłonę meczu już nie wyszedł z powodu choroby.