Raport z wypożyczeń

9 września 2013, 16:07 | Autor:

Ceglarz_Pelikan

Choć najwyższe ligi w Europie nie grały, z powodu przerwy na mecze reprezentacji, to nie odpoczywano w niższych klasach rozgrywkowych. Przedstawiamy więc cotygodniowy raport na temat piłkarzy Widzewa wypożyczonych do innych klubów.

Bartłomiej Pawłowski:
Pawłowski został wstępnie powołany na listę rezerwową reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne do Mundialu z Czarnogórą i San Marino. Później skrzydłowy został włączony już do kadry głównej, ale tylko po to, żeby za chwilę z niej „wylecieć”. 21-latek został bowiem przesunięty do drużyny U-21, aby pomóc Marcinowi Dornie w ważnym wyjazdowym meczu ze Szwedami.
Obecność Pawłowskiego na niewiele się jednak zdała, gdyż biało-czerwoni ulegli rywalom 1:3. Wciąż jednak liderują w swojej grupie.

Mikołaj Zwoliński:
Sokół Aleksandrów zagrał w minionym tygodniu dwa spotkania ligowe, ale w obu zabrakło Zwolińskiego. Młody pomocnik wciąż odczuwa skutki urazu stawu skokowego i musi pauzować. Ominęło go więc ciekawe wydarzenie, jakbym zapewne byłaby gra przeciwko rezerwom Widzewa (mecz zakończył się remisem 0:0). Mikołaj nie wystąpił również w niedzielnej potyczce Sokoła z Bronią Radom, która rozbiła aleksandrowian aż 5:1!

Sebastian Duda:
Również mielecka Stal zaliczyła dwa spotkania, w dodatku dzień po dniu! Najpierw, w sobotę, zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg, a w niedzielę sensacyjnie rozbiła 3:0 kielecką Koronę w meczu towarzyskim. W obu tych starciach Sebastian Duda stanowił silny punkt mieleckiej defensywy i grał od 1 do 90 minuty.

Damian Ceglarz:
Krótki występ zaliczył w niedzielę Damian Ceglarz. Pomocnik na boisku pojawił się dopiero w 67 minucie meczu, a Pelikan Łowicz przegrał 0:2 w Łomży z Olimpią Zambrów i wciąż pozostaje tym samym w strefie spadkowej II ligi wschodniej.