Relacja z Gali Ekstraklasy 2014

3 czerwca 2014, 17:10 | Autor:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Choć ostatni gwizdek sezonu 2013/2014 w T-Mobile Ekstraklasie rozbrzmiał już w niedzielę, to formalnie zamknął się on w poniedziałek. W Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca minione rozgrywki. Na imprezie stawiła się cała śmietanka futbolowego środowiska. Widzew reprezentowany był przez trzech członków drużyny: trenera Artura Skowronka, kapitana Mateusza Cetnarskiego oraz bramkarza Patryka Wolańskiego.

Zaproszenia na tegoroczną Galę Ekstraklasy trafiło do ok. 650 osób. Zorganizowana ze sporym rozmachem, ale bez pompatycznego charakteru, impreza przyciągnęła wiele znanych osobistości. W gęstniejącym z każdą minutą tłumie fotoreporterzy wyławiali sylwetki m.in.: dwóch byłych Premierów RP Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka, Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka czy znanego pasjonata futbolu, wokalistę legendarnego Lady Pank, Janusza Panasewicza.

Gala rozpoczęła się ok. godz. 20:30, a jej głównym elementem była ceremonia rozdania nagród w kategoriach. Para prowadzących imprezę: aktorka i prezenterka Magda Mołek oraz dziennikarz Tomasz Smokowski, po kolei ujawniali przed zgromadzonymi w „Wola Center”,  a także telewidzami Canal Plus Sport (transmisja live), nazwiska ligowców, w ręce których powędrowały zaszczytne tytuły. Serca kibiców Widzewa mocniej zabiły przy odczytywaniu laureata w kategorii Odkrycie Sezonu, w której nominowany został bramkarz łódzkiej drużyny, Patryk Wolański. Niestety młody golkiper statuetki nie dostał, zajął w plebiscycie miejsce piąte. Piekielnie ambitny Wolański w pierwszej chwili był nieco zawiedziony, ale później przyznał, że sama nominacja była dla niego ogromnym wyróżnieniem.

Największymi wygranymi Gali Ekstraklasy 2014 byli Legia Warszawa i Ruch Chorzów. Tytuł Bramkarza Sezonu trafił na konto Dusana Kuciaka, a Pomocnika i Piłkarza Sezonu w ręce Miroslava Radovica. Z kolei w ekipie „Niebieskich” cieszyli się Trener Sezonu Jan Kocian oraz autor Gola Sezonu Marcin Malinowski.

Czas pomiędzy ogłaszaniem werdyktu w poszczególnych kategoriach wypełniały ciekawe materiały emitowane na telebimie. Najwięcej uśmiechów wywołały wstawki z satyrykiem Rafałem Bryndalem, który wcielił się w prowadzącego program Liga + Extra, pod zmienioną nazwą Bryndal + Extra. Nie zabrakło także akcentu wokalnego, którego bohaterami i wykonawcami byli sami piłkarze. Wśród ligowców śpiewających hymn ekstraklasy znalazł się także widzewiak, Marcin Kaczmarek.

Po zakończeniu części oficjalnej Gali, nadszedł czas na długie, kuluarowe rozmowy oraz wywiady z bohaterami wieczoru. Delegację Widzewa, poza nominowanym Wolańskim, który na imprezie pojawił się w towarzystwie dziewczyny, stanowili również trener Artur Skowronek, przybyły wraz z małżonką oraz kapitan zespołu, Mateusz Cetnarski, który bezpośrednio po Gali wyruszył w podróż do rodzinnej Kolbuszowej.Oprócz obecnych widzewiaków, w stolicy nie zabrakło także innych osób, w przeszłości związanych z klubem, m.in. Zbigniewa Bońka, Władysława Puchalskiego, Tomasza Łapińskiego, Radosława Michalskiego, Marcina Robaka, Kazimierza Węgrzyna czy Piotra Stawarczyka. Z racji pełnionych obowiązków we władzach Ekstraklasy S.A. na sali spotkać można było także byłego Prezesa Widzewa, Marcina Animuckiego oraz byłego Członka Zarządu klubu, Łukasza Łazarewicza. Nie zabrakło także łódzkiego biznesmena, Grzegorza Waraneckiego.

Podczas przyszłorocznej Gali Ekstraklasy bezpośrednich akcentów widzewskich niestety zabraknie. Miejmy nadzieję, że drużyna szybko pozbiera się i wróci do elity oraz na salony polskiej piłki.

Pełna lista laureatów:

Bramkarz sezonu: Dusan Kuciak (Legia Warszawa)
Odkrycie sezonu: Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz)
Obrońca sezonu: Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków)
Parada bramkarska sezonu: Krzysztof Baran (Jagiellonia Białystok)
Pomocnik sezonu: Miroslav Radović (Legia Warszawa)
Trener sezonu: Jan Kocian (Ruch Chorzów)
Gol sezonu: Marcin Malinowski (Ruch Chorzów)
Napastnik sezonu: Marcin Robak (Piast Gliwice/Pogoń Szczecin)
Największy+ sezonu: Gergo Lovrencsics (Lech Poznań)
Piłkarz sezonu: Miroslav Radović (Legia Warszawa)

Wkrótce na WTM szeroka fotogaleria z poniedziałkowej Gali!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress