Remis kadry do lat 19 bez Pięczka w składzie

14 listopada 2018, 21:51 | Autor:

Reprezentacja Polski do lat 19 zainaugurowała dziś eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W pierwszym meczu rozgrywanego na boiskach Irlandii Północnej turnieju, biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali z gospodarzami. Marcel Pięczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Od początku meczu to podopieczni Dariusza Gęsiora przeważali. W 15. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał zawodnik Lecha Poznań, Hubert Sobol. Później inicjatywę przejęli piłkarze z Irlandii Północnej, jednak dobrze spisywał się stojący między słupkami polskiej bramki Paweł Sokół. Obronił on dwa strzały zawodników gospodarzy i do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie reprezentanci Polski mieli kilka okazji do zmiany rezultatu, zwłaszcza po rzutach rożnych. W większości przypadków zawodziła jednak skuteczność, a uderzenia biało-czerwonych mijały światło bramki. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał padł w… 76. minucie, a jego autorem był Michał Skóraś! W samej końcówce próbował jeszcze gracz Ruchu Chorzów, Mateusz Bogusz, lecz i on nie był w stanie dać swoim kolegom trzech punktów.

Marcel Pięczek cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Kolejna okazja do gry nadarzy się za trzy dni, gdy podopieczni Dariusza Gęsiora zmierzą się z Kazachstanem. Będzie to bardzo ważne spotkanie, bo ich rywale zremisowali z Serbią 2:2, a zatem drużyna, która przegra, zminimalizuje swoje szanse na awans do kolejnej rundy. Ten wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Irlandia Północna U-19 – Polska U-19 0:0