Remis w spotkaniu rezerw

24 września 2017, 21:33 | Autor:

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zremisowali w niedzielnym meczu z rezerwami Sokoła Aleksandrów Łódzki 2:2. Obie ekipy do spotkania przystąpiły w prawie trzecioligowych składach.

Tym razem trener widzewiaków miał do dyspozycji aż jedenastu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Byli to: Konrad ReszkaKamil Tlaga, Damian Kostkowski, Bartłomiej Gromek, Bartłomiej Rakowski, Dawid Kamiński, Mateusz Ostaszewski, Kacper Falon, Bartłomiej Niedziela, Michał Miller oraz Daniel Gołębiewski. Wszyscy oni rozpoczęli spotkanie w wyjściowej jedenastce.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Aleksandrowa. Już w 8. minucie sam na sam z Reszką wyszedł Jakub Rogalski i pokonał bramkarza gości. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Tlaga, lecz golkiper Sokoła fantastycznie obronił. Kolejna akcja łodzian przyniosła wyrównanie, a bramkę po błędzie defensywy gospodarzy zdobył Gołębiewski. Przed przerwą doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli widzewiacy. Sędzia podyktował rzut karny, który jednak nie został wykorzystany przez Tlagę.

Po zmianie stron Widzew częściej utrzymywał się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. W 65. minucie rzut rożny wykonywali gracze Sokoła. Piłkę przejęli goście i ruszyli ze skuteczną kontrą, zakończoną golem Millera. Gdy wydawało się, że piłkarze z Łodzi wywiozą z Aleksandrowa trzy punkty, doskonałe prostopadłe podanie Damiana Knery wykorzystał Mateusz Michałek i mecz zakończył się podziałem punktów.

Widzewiacy wyszli na to spotkanie w bardzo mocnym zestawieniu i mecz powinien zakończyć się ich pewnym zwycięstwem. Tak się jednak nie stało. Kolejnym przeciwnikiem łodzian będzie GLKS Sarnów/Dalików. Mecz odbędzie się na boisku w Brzezinach w niedzielę, 1 października, o godzinie 11.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 2:2 (1:1)
8′ Rogalski, 85′ Michałek – 22′ Gołębiewski, 65′ Miller

Widzew: Reszka – Tlaga, Gromek, Kostkowski, Rakowski (46′ Gosik) – Kamiński (85′ Jasiński), Ostaszewski, Falon (46′ Miasopust), Niedziela (46′ Krawczyk) – Gołębiewski (46′ Leszczyński), Miller