Rezerwy nadal zwycięskie!

9 września 2018, 08:41 | Autor:

Zanim swój mecz rozpoczęła pierwsza drużyna Widzewa, o kolejne ligowe punkty walczyli podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego. Łodzianie stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli w Pabianicach z PTC 5:0.

We wczorajszym spotkaniu, szkoleniowiec rezerw miał do dyspozycji pięciu zawodników z zespołu Radosława Mroczkowskiego. W zdobyciu trzech punktów pomogli Daniel Świderski, Robert Demjan, Marcin Pieńkowski, Marcin Pigiel i będący w dobrej dyspozycji młody bramkarz, Grzegorz Gibki.

Widzewiacy otworzyli wynik bardzo szybko, bo już w siódmej minucie. W polu karnym faulowany był Demjan, wskutek czego sędzia wskazał na „jedenastkę”. Pewnym jej egzekutorem okazał się sam poszkodowany. Do przerwy, napastnik ze Słowacji dorzucił jeszcze jedno trafienie i tym samym zespół Grzeszczakowskiego schodził do szatni prowadząc 2:0.

Przez całe spotkanie stroną przeważającą bez wątpienia był Widzew II. W 57. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Konrad Cieślak, podwyższając rezultat na 3:0.  Chwilę później kolejną okazję na poprawienie wyniku mieli goście. Sędzia ponownie podyktował rzut karny, a do piłki znów podszedł Demjan. Wraz ze Świderskim chcieli zabawić się w taki sposób, jak swego czasu Lionel Messi i Luis Suarez w meczu z Celtą Vigo. Słowak lekko wysunął futbolówkę do przodu, a „Świder”… nie kalkulując, uderzył z całej siły. Niestety, tylko w poprzeczkę.

W dalszej części meczu Świderski chciał odkupić winy i dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, ustalając końcowy wynik na 5:0. Po pięciu spotkaniach, rezerwy Widzewa z kompletem punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli. Za tydzień zmierzą się w Głownie z miejscową Stalą.

PTC Pabianice – Widzew II Łódź 0:5 (0:2)
7′ (k), 23′ Demjan, 67′, 90+2′ Świderski, 57′ Cieślak

Gibki – Pigiel, Cieślak, Wawrzeniak, Miasopust (82′ Malinowski) – Drążczyk (75′ Nowicki), Sieroń (60′ Marcinkowski), Stankiewicz (55′ Niemiec), Pieńkowski (80′ Karpicki) – Świderski, Demjan