Ruch pożegnał legendę
8 listopada 2013, 19:01 | Autor: Ryan„Niebieska Rodzina” pożegnała dziś w Chorzowie Gerarda Cieślika, największą ikonę Ruchu. W ostatniej drodze legendarnego piłkarza uczestniczył tłum 5 tysięcy osób! Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym. Po mszy w kierunku cmentarza przy ul. Granicznej ruszył blisko 5-tysięczny kondukt żałobny. Wśród obecnych byli: członkowie rodziny, przyjaciele, działacze Ruchu oraz rzesze kibiców „Niebieskich”. Stawili się także oficjele, m.in.: Zbigniew Boniek, Jerzy Buzek , czy Antoni Piechniczek.
W ostatnim pożegnaniu Gerarda Cieślika uczestniczyło wiele różnych pokoleń. Młodzi fani, którym nigdy nie było dane oglądać w akcji swojego bohatera, pożegnali Go na swój sposób – racami.
Wcześniej zmarłemu hołd oddały trybuny, podczas ligowego meczu z Zawiszą. Wczoraj natomiast na stadionie przy Cichej 6 odbyła się wyjątkowa ceremonia, podczas której ciało „Gienka” spoczywało w trumnie umiejscowionej na murawie ukochanego przez niego boiska. Trybuny pękały w szwach.
Foto: niebiescy.pl








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska