Ruszyła operacja „Jagiellonia”. Niemal w komplecie

5 lutego 2024, 13:14 | Autor:

Poniedziałkowym treningiem na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w ośrodku na Łodziance drużyna Widzewa rozpoczęła przygotowania do inauguracji rundy wiosennej. Na zajęciach pojawiło się dwudziestu siedmiu piłkarzy.

Pierwszy raz okazję do pracy z nowymi kolegami na polskiej ziemi mają dziś obrońca Lirim Kastrati oraz pomocnik Noah Diliberto. Obaj ćwiczyli już z zespołem, ale miało to miejsce jeszcze podczas zgrupowania w Turcji. Dużym wydarzeniem jest obecność na zajęciach dawno niewidzianego Sebastiana Kerka. Niemiecki pomocnik, który pauzował od początku października, rozpoczął jednostkę w normalny sposób, choć należy się spodziewać, że nie będzie jeszcze gotowy na 100%. Na boisku pojawił się również Mato Milos, ale on nadal musi trenować indywidualnie.

Do dyspozycji Daniela Myśliwca jest więc dwudziestu siedmiu zawodników, a więc niewiele brakuje do kompletu. Z kadry pierwszej drużyny nieobecni są tylko kontuzjowani Ivan Krajcirik i Juljan Shehu, a także dwójka młodzieżowców: Hubert Lenart i Filip Przybułek. Obaj nie byli obecni na obozie w Antalyi, pierwszy pracuje z rezerwami, a drugi przebywał na testach w Skrze Częstochowa i Puszczy Niepołomice, ale w barwach tego drugiego klubu ostatecznie nie zagrał w piątkowym meczu kontrolnym.

Nadal pod okiem Andrzeja Woźniaka z „jedynką” trenuje Oliwier Józwik, a z graczami z pola Wiktor Preuss. Są to piłkarze formalnie niezgłoszeni jeszcze do gry w Ekstraklasie, choć może to ulec zmianie.

We wtorek widzewiacy udadzą się na trzydniowe zgrupowanie do Uniejowa. W piątek ćwiczyć mają przy Piłsudskiego, a w sobotę zaliczą ostatni trening przed ligowym starciem z Jagiellonią Białystok.

Kadra Widzewa na poniedziałkowym treningu:

Bramkarze
Oliwier Józwik, Jan Krzywański, Jakub Szymański

Obrońcy
Andrejs Ciganiks, Juan Ibiza, Lirim Kastrati, Paweł Kwiatkowski, Mato Milos, Wiktor Preuss, Luis Silva, Serafin Szota, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Fran Alvarez, Kamil Cybulski, Ignacy Dawid, Noah Diliberto, Marek Hanousek, Sebastian Kerk, Antoni Klimek, Dominik Kun, Fabio Nunes, Bartłomiej Pawłowski, Ernest Terpiłowski, Dawid Tkacz

Napastnicy
Imad Rondić, Jordi Sanchez

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek9993
5 miesięcy temu

Widzew trening trening trening ! Trzymam za was kciuki ! Ale się ucieszę z wygranej !

Marcin
5 miesięcy temu

Nowe boisko ze sztuczną murawą – już się boję o naszych piłkarzy.

DNK
5 miesięcy temu

Dwóch napastników na szeroką kadrę ekstraklasowej drużyny to chyba trochę mało.

lelutek
Odpowiedź do  DNK
5 miesięcy temu

Pewnie kogoś dokupią , bo Jordi chce odejść latem

Kołomir
Odpowiedź do  lelutek
5 miesięcy temu

Grał będzie Rondić lub Bartek a Sanchez na zmianę a w Czerwcu pożegnać bez żalu i szukać napadziora z prawdziwego zdarzenia.

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  lelutek
5 miesięcy temu

NIE CHCE ODEJSC TYLKO KONTRAKT MU SIE KONCZY A ZE SŁABY JEST TO WIDZEW NIE MUSI PRZEDŁUZAC….

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  DNK
5 miesięcy temu

ktorzy razem 5 bramek w lidze strzelili w 19 meczach…

Silver
Odpowiedź do  DNK
5 miesięcy temu

To jest smieszne,4 to normalne,

Bench Warmer
Odpowiedź do  DNK
5 miesięcy temu

*Dwóch nominalnych napastników, ale ani jednego napastnika na poziomie ekstraklasy

W imię zasad
Odpowiedź do  DNK
5 miesięcy temu

Kupiliśmy dwóch napastników?

Darek
5 miesięcy temu

Zaczynamy ciężki bój o utrzymanie. Wszyscy będą walczyć i początek jest bardzo trudny i ważny, żeby nie spaść do strefy spadkowej. Panowie wierzymy w was i macie nasze wsparcie. TYLKO WIDZEW!!!

Profesor
5 miesięcy temu

Dobrze, że Kastrati w treningu, jeszcze Milos i powoli będzie wracał Kerk… Potrzebujemy każdego z piłkarzy do rywalizacji na treningach i żeby tylko Trener miał w czym wybierać patrząc na formę zawodników i tego jak się pokazują w meczach, a nie na takiej podstawie, że to praktycznie jedyny możliwy gracz na tej pozycji do wyjściowego składu.

Kołomir
5 miesięcy temu

A ja myślę że będzie dobrze i w końcu to będzie udana Wiosna w wykonaniu Widzewa z małym bonusem w PP.

Wiking
5 miesięcy temu

A ja obawiam się o bramkę ponieważ Szymański czasami zagrywa zbyt nonszalancko co grozi utratą piłki blisko naszej bramki

Bench Warmer
Odpowiedź do  Wiking
5 miesięcy temu

Ja tam o Szymańskiego się nie obawiam, bardziej mnie martwi obsada bocznej obrony. Ciganiks nie nadaje się na obrońcę – jest z niego pożytek w ofensywie, ale zdarza mu się tracić piłkę na własnej połowie. Zieliński w sparingach wyglądał fatalnie, nawet Preuss był lepszy. Pozostaje mieć nadzieję, że Jaga będzie w takiej formie strzeleckiej, jak Imaz w meczu na jesieni.

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Bench Warmer
5 miesięcy temu

PREUSS LEPIEJ W SPARINGU ZAGRAŁ NIZ SILVA I CYGANIKS RAZEM WZIECI!
NA PRAWA STRONE KASTRATI I TRZEBA WALCZYC O KAZDY PUNKT!

Darek
Odpowiedź do  Wiking
5 miesięcy temu

Teraz bramka to będzie niewiadoma. Oby obrona była jak skała

MAX
5 miesięcy temu

Ruszyła operacja Jagiellonia. Ciekawe czy ta operacja na NFZ czy prywatnie

18
0
Would love your thoughts, please comment.x