Sanchez już w Polsce. Jutro do Gutowa
24 sierpnia 2017, 21:48 | Autor: Ryan
Przylot zapowiadanego Daniela Sancheza do Polski dziś stał się faktem. Peruwiański pomocnik wieczorem wylądował na warszawskim Okęciu, a jutro weźmie udział w treningu z drużyną. Czy piłkarsko wart jest, tyle, ile się o nim mówi?
W kraju wzięcie popularnego „Danny’ego” na celownik nie jest szczególnie komentowane, ale w Peru wyjazdowi piłkarza nad Wisłę mówi się całkiem sporo. Doszło nawet do tego, że miejscowe media opublikowały kilkunastominutowy wywiad przed odlotem. Istne szaleństwo, które może sugerować, że w Ameryce Południowej nie do końca wiedzą, w której lidze gra obecnie Widzew.
Niemniej transfer 27-latka, byłej gwiazdy peruwiańskiej reprezentacji do lat 17 (wiódł prym na Mistrzostwach Świata w tej kategorii wiekowej), jest całkiem możliwy. Inaczej nie ciągnięto by Sancheza przez pół świata, żeby podziękować mu po dwóch treningach w Gutowie Małym. Jutro na zajęciach zrobi się więc międzynarodowo, bo z zespołem ćwiczy także awizowany Słoweniec 26-letni Stefan Smiljanic.
Czy odważny ruch Franciszka Smudy opłaci się? W przeszłości trener współpracował już z graczami z Peru. W Lechu Poznań wiodącymi postaciami byli przed laty Hernan Rengifo czy Henry Quinteros. Może ten kierunek znów okaże się trafiony?





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska