Siarka odpadła z Pucharu Polski

26 września 2018, 10:20 | Autor:

Piłkarze Widzewa od poniedziałku przygotowują się do sobotniego meczu z Siarką Tarnobrzeg. Takiego komfortu nie mają ich rywale, którzy wczoraj rywalizowali jeszcze w Pucharze Polski. Bez sukcesu.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora nie byli faworytem w starciu z ekstraklasową Wisłą Płock. Przedmeczowe przewidywania potwierdziły się na boisku i Siarka przegrała u siebie 1:4. Od pierwszych minut to goście byli stroną przeważającą i już w 10. minucie otworzyli wynik, po bramce Karola Angielskiego. Taki wynik utrzymywał się też do przerwy.

Niedługo po starcie drugiej części spotkania, „Nafciarze” zadali dwa kolejne ciosy. Najpierw, po stałym fragmencie gry, z bliska piłkę do siatki wpakował Alan Uryga, a kilka minut później na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Semir Stilić. Już w następnej akcji Siarce udało się zdobyć honorową bramkę, której autorem był Krzysztof Ropski. Ostatnie słowo należało jednak do płocczan, gdy gola strzelił Damian Szymański, ustalając wynik meczu na 4:1.

Warto wspomnieć, że trener Gąsior nie podszedł do pucharowych rozgrywek lekceważąco. We wtorek na boisku w Tarnobrzegu pojawiło się dziewięciu zawodników, którzy w sobotę wyszli w pierwszym składzie przeciwko Elanie Toruń. Zabrakło tylko Sebastiana Dudy Jakuba Głaza.

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Płock 1:4 (0:1)
63′ Ropski – 10′ Angielski, 54′ Uryga, 62′ (k) Stilić, 65′ Szymański