Skierniewice uczciły pamięć powstańców
2 sierpnia 2024, 19:06 | Autor: Bercik
W czwartek, 1 sierpnia, miała miejsce osiemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce miały miejsce uroczystości z tymi obchodami. Podobnie było w Skierniewicach.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17:00 na lokalnym cmentarzu, gdzie mieszkańcy Skierniewic, przedstawiciele władz lokalnych, kombatanci oraz członkowie organizacji społecznych złożyli kwiaty i znicze na grobach Powstańców Warszawskich oraz na grobie spalonych więźniów Pawiaka.
Kulminacyjnym punktem czwartkowych obchodów była akcja „Powstańcza Kotwica” na stadionie miejscowej Unii. Pierw zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn Polski a następnie na murawie została odpalona przy pomocy rac symboliczna kotwica, symbol powstańców. Do tego kibice Widzewa rozwiesili stosowny transparent.
Cześć i chwała bohaterom.
foto: FB Stadion Miejski w Skierniewicach







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Wisła Płock
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Motor Lublin
Lechia Gdańsk
Korona Kielce
Cracovia
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Elbląg
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Widzew II Łódź
GKS Wikielec
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
A byli bracia z CSKA Moskwa ?
Cześć i chwała Bohaterom. Widzew niech teraz mobilizuje się na Marsz Niepodległości, aby pokazać się w dobrej liczbie albo zorganizować Marsz Niepodległości w Łodzi.
I przy okazji zyskały miano frajerów dnia… Bo Unia przegrała 3:4 ze Stomilem choć prowadzili 3:0
Tak nie na temat.nasi bRacia już narzekają na niedźwiadka.1-0i bronienie wyniku.pisza że tej gry się nie da oglądać Szczepan nie ma żadnych sytuacji do strzelania bramki.wytnik wklej do tego co grał Widzew za czasów łysego.