Sokół II Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 0:5 (0:3)

11 września 2019, 18:41 | Autor:

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa! W spotkaniu rozgrywanym w Rudzie-Bugaj łodzianie pokonali drugą drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki 5:0 i w nowym sezonie wciąż legitymują się kompletem wygranych!

Tak jak można się było spodziewać, w „dwójce” zabrakło mających dziś trening członków pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie znaleźli się tylko zawodnicy, na co dzień ćwiczący z rezerwami. W bramce stanął Konrad Reszka, a duet napastników stworzyli Filip Mihaljević Andrzej Rybski.

Choć w pierwszych akcjach większe zagrożenie stwarzali gospodarze, w 7. minucie wynik otworzył WidzewMihaljević doszedł do dobrego prostopadłego podania ze środka pola i bez trudu pokonał stojącego w bramce Sokoła Marcina Hejduka. Łodzianie przeważali, ale im zdecydowanie brakowało im dokładności. Swoje szanse mieli też gracze z Aleksandrowa Łódzkiego, jednak najpierw strzał Krzysztofa Domańskiego obronił Reszka, a później Mateusz Misiak uderzył niecelnie.

W 26. minucie środkiem przedarł się Skrzeczkowski i przymierzył zza pola karnego. Niestety, jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki gospodarzy. Chwilę po upływie pół godziny gry do siatki ponownie trafił Mihaljević, ale sędzia uznał, że dogrywający mu głową Marcel Sieroń znajdował się na pozycji spalonej i nie uznał gola.

35. minuta była bardzo pechowa dla Skrzeczkowskiego. Skrzydłowy Widzewa bez kontaktu z rywalem doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszy występ w tym spotkaniu. Choć widzewiacy grali w dziesiątkę, po chwili zdobyli drugą bramkę! Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Telestak i pokonał bezradnego Hejduka. W kolejnej akcji wynik mógł podwyższyć Mihaljević, lecz w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczką.

Goście nie zamierzali odpuszczać i przed przerwą zdobyli jeszcze jednego gola. W 39. minucie w dobrej sytuacji znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Filip Kołodziejek, futbolówka ugrzęzła w nogach obrońcy i trafiła do Rybskiego, który bez problemu wpakował ją do siatki. Później swoje okazje mieli jeszcze Mihaljević oraz Sieroń, jednak w pierwszej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy.

W drugiej części gry obraz meczu nie zmienił się znacząco. Widzewiacy przeważali, a swoje szanse mieli Rybski Mihaljević. Na zmianę wyniku musieliśmy jednak poczekać do 57. minuty. Ponownie na strzał z dystansu zdecydował się TelestakHejduk odbił piłkę, ale wprost pod nogi Kamila Drążczyka, który bez trudu trafił do pustej bramki.

W 65. minucie świetnym zagraniem popisał się Rybski, wypuszczając na wolne pole MihaljeviciaChorwat jednak wygonił się z futbolówką i nie był w stanie podwoić swojego dorobku. Co nie wyszło jemu, udało się Michałowi Karpickiemu. Młody gracz otrzymał świetne podanie od Macieja Malinowskiego i kilka minut po wejściu na boisko bez trudu wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze próbowali zdobyć honorowego gola i najbliżej byli tego w 73. minucie, gdy Mikołaj Bociek uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi, dobrą szansę miał Malinowski, ale trafił w słupek. W końcówce rezultat mógli podwyższyć jeszcze Karpicki oraz Mihaljević, lecz w dogodnych sytuacjach nie byli w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Ostatecznie podopieczni duetu Jakub Grzeszczakowski – Maciej Sobociński wygrali 5:0 i nowym sezonie wciąż mają komplet zwycięstw. W następnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z GLKS Sarnów/Dalików. Mecz odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godzinie 11:00.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 0:5 (0:3)
7′ Mihaljević, 36′ Telestak, 39′ Rybski, 57′ Drążczyk, 70′ Karpicki