Stadion oficjalnie otwarty!

18 marca 2017, 18:06 | Autor:

wstęga

Nowy stadion Widzewa oficjalnie otwarty! Zakończyła się już główna część ceremonii, w której dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Zrobiła to prezydent Hanna Zdanowska oraz zarząd klubu. Cała ceremonia trwała pół godziny.

Zgodnie z założeniami, głos zabrała najpierw pani prezydent, później do mikrofonu podszedł Przemysław Klementowski. „Dziękuję władzom Miasta, byłym piłkarzom i członkom stowarzyszenia – mówił wzruszonym głosem wiceprezes RTS. „Stadion uważam za otwarty” – powiedziała Zdanowska. Po tych słowach w powietrze wypuszczono 1910 balonów napełnionych helem, które rozleciały się po całej Łodzi.

Następnie na murawę zaproszono byłych piłkarzy, którzy zostali nagrodzeni owacją na stojąco. W ich imieniu krótko  przemówili Józef Młynarczyk oraz Wiesław Wraga, który zastąpił zmarłego Marka Piętę na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa.

Ostatni głos zabrał bodaj najbardziej znany widzewiak – Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej także został porwany na murawę, by mógł przywitać się z kibicami. „Jak ja grałem w piłkę, to na tej trybunie byli wasi ojcowie i dziadkowie. Dzisiaj jesteście wy” – mówił fanom spod „Zegara”. „Jak ma się taki stadion i takich kibiców, nie można zawieźć oczekiwań” – zwrócił się do szefów Widzewa z trybuny VIP. „Za cztery-pięć lat będziemy walczyć o mistrza Polski!” – zapowiedział.

Później Boniek z Młynarczykiem obeszli wszystkie trybuny, wykopując w nie piłki z podpisami widzewskich ikon. To nie była ostatnia część ceremonii. Zakończył ją efektowny pokaz fajerwerków za trybuną wschodnią. Po nim największymi gwiazdami stali się podopieczni Przemysława Cecherza, którzy wybiegli na rozgrzewkę przy głośnym „RTS”.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress